Teknoloji gelişiyor gelişmesine ama beraberinde sorunlar getiriyor. Mesela internet her zaman heryerde olmayabiliyor. İnternet olsada şarj dayanmayabiliyor. İşte istanbul büyükşehir belediyesi bu gibi sorunları çözmeyi hedefliyor ve bunu otobüslerle yapmayı düşünüyor. İstanbu otobüslerinde bedava internet ve cep telefonu şarj dönemi başlıyor

Ankarada ego cepte uygulamasını daha önce duyurmuştuk. Ankarada ego uygulamasıyla artık duraklarda yoğunluk yaşanmıyor. Cep telefonlarına yüklenen uygulamayla otobüslerin ne zaman geleceği. Otobüsün nerde olduğu ve daha bir çok şeyi öğrenmik mümkün olabiliyordu.

Ego cepte uygulamasının ayrıntıları için tıklayınız

İstanbul’da böyle bir uygulama varmı yokmu tam bilmiyoruz. Ama bildiğimiz ankarada olmayan bir uygulama. Otobüslerde internet ve cep telefonu şarj dönemi başlıyor. Üstelik ücretsiz olarak olacak bunlar.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Twitter hesabından gelişmeyi şöyle duyurdu:

”Modern ve akıllı yeni otobüslerimizde artık wireless ile ücretsiz olarak internete girebilecek ve cep telefonlarını şarj edebileceksiniz”

Tabiki bununla ilgili sorunlarda olacağı aşikar. İnsanlar yavaş internetten şikayet edecekler. Sonrasında şarj sorunlarıda olacaktır. Tabi bunlar ilk etapta hoş karşılanması gereken durumlar. Bunun bir başlangıç olduğu unutulmamalı. ilerleyen dönemlerde tüm illerde bu tür uygulamaların olacaktır büyük ihtimalle.

İstanbulluları hayırlı olsun diyelim. Teknolojiyi kullanan belediyeleri seviyoruz.

istanbul_otobuste_internet_ve_sarj_donemi