Teknolojinin gelişmesi güzel ama birde teknolojinin istenmeyen tarafı olan zararlı kısmı var. Tüyleri yok etmek isteyen kadınlar genel olarak başvurdukları yöntem lazer epilosyon oluyor. Peki bunun zararı varmıdır varsa nedir hiç düşündünüz mü ?

Lazer Epilasyonun Zararları Var mı?
İstenmeyen tüylerden kurtulmak herkesin hayalidir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için cımbız gibi malzemeler kullanılır. Ancak bu kalıcı bir çözüm oluşturmaz. Ayrıca bu yöntem ile kıllarınızı çekmenizde çok uzun sürer. Bu nedenle birçok kişi istenmeyen tüylerden kurtulmak için epilasyon yaptırmakta. Birçok kişi “Lazer epilasyonun zararları var mı?” diye merak etmekte. Lazer epilasyonun herhangi bir zararı bulunmaz. Çünkü lazer epilasyonu ile sadece kıl köklerine ışık gönderilir ve kıl kökleri yakılır.

Lazer epilasyonun çalışma mantığı bir ışığa dayanmaktadır. Ayni vücudunuza temas etmeden sadece kıllara değecek şekilde ışınlar yollanır. Yollanan bu ışınlar kıllar tarafından kök kısmına iletilir. Kök kısmına gelen ışınlar ise burada enerji yoğunluğu oluşturur ve kök kısmında ısınma meydana gelir. Buna bağlı olarak da kök hücreleri yanarak zarar görür. Bu da vücuda herhangi bir zarar vermez. Sadece kök hücrelerinin yanmasına bağlı olarak vücutta kırmızı noktalar oluşur. Bu da kısa sürede geçer. “Lazer epilasyonun zararları var mı?” sorusunu en kısa cevabı “zararı yoktur” olacaktır.

lazer epilasyon zararlımı

lazer epilasyon zararlımı