Bu gece kadir gecesi. Kadir gecesinde evde olanlar için yine televizyonlarda çeşitli programlar olacak Peki 2012 Kadir Gecesi Televizyonlarda hangi programlar var. Kanal Kanal Kadir gecesi programları şöyle

2012 Kadir Gecesi Televizyon Programları

KANAL 7 Kadir Gecesi Programı

İslam dünyasının en kutsal günlerinden biri olan Kadir Gecesi, Sultanahmet Camii’nden canlı olarak ekrana gelecek özel bir programla Kanal 7’de kutlanacak. Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne inmeye başladığı Kadir Gecesi Özel programında Kur’an-ı Kerim ziyafeti, en güzel ilahiler ve mevlitler ekrana gelecek, eller hep birlikte Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın dualarıyla semaya açılacak.

İslam inancına göre bin aydan daha hayırlı olduğu bilinen Kadir Gecesi nedeniyle hazırlanan özel programda; mevlidhanlar, duahanlar, hafız ve kariler Sultanahmet Camii’nde bir araya gelecek. Kadir Gecesi’nin manevi atmosferi Kanal 7 ekranından izleyenlere ulaşacak. Programın kapanış duasını Doç. Dr. Mustafa Karataş tarafından gerçekleştirilecek, bu kutlu gecede af ve mağfiret için en güzel dualar Mustafa Karataş’ın dilinden semaya yükselecek.

Sultanahmet Camii’nden ekrana gelecek Kadir Gecesi Özel’de Kur’an-ı Kerim okunacak, en güzel ilahiler ve mevlitler ekrana gelecek, eller hep birlikte duaya açılacak.

Kadir Gecesi Özel programı bu akşam saat 21.00’de Kanal 7’de.

ÜLKE TV Kadir Gecesi Programı

İslam dünyasının en kutsal günlerinden biri olan Kadir Gecesi, Hatay Dörtyol’da yeni ibadete açılacak olan Dörtyol Nursan Merkez Camii’nden canlı yayınla Ülke TV’de…

Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı ve bin aydan daha hayırlı olduğu bilinen Kadir Gecesi çok özel bir yayınla Ülke TV’de… Hatay’da yeni ibadete açılacak olan Hatay Dörtyol Nursan Merkez Camii’nin açılışını Adalet Bakanı Sadullah Ergin gerçekleştirecek. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ve Sadullah Ergin’in yapacağı açılış konuşmasının ardından mevlüt açılışını Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş yapacak. Duahanlığını Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu’nun yapacağı gecede eller dualar için semaya açılacak.

Kadir Gecesi nedeniyle hazırlanan özel programda; mevlidhanlar, duahanlar, hafız ve kariler Hatay Nursan Dörtyol Merkez Camii’nde bir araya gelecek.

Hatay Nursan Dörtyol Merkez Camii’nin ardından Esenler’den canlı yayınla Kadir Gecesi duası yapılacak.

Kadir Gecesi Özel programı bu akşam saat 20.00’de Ülke Tv’de…

SAMANYOLU TV Kadir Gecesi Programı

Kadir Gecesi özel programı 20.30 izleyiciyle buluşacak. Bursa Emir Sultan Camii’nden yapılacak yayın Hüseyin Algül ile sohbet, mevlitler ve Bursa İlçe Müftüsü Osman Şen’in yapacağı dualarla son bulacak.

ATV Kadir Gecesi Programı

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ‘Kadir Gecesi Özel’ programında, Kur’an-ı Kerim’in Peygamber Efendimiz’e (sas) gönderilmeye başlandığı bu mübarek gecenin önemi, yapılması gereken ibadetler, geceye özel duaları 21.00’de izleyicileriyle paylaşıyor.

MEHTAP TV Kadir Gecesi Programı

Kadir Gecesi özel programı, Bursa Emir Sultan Camii’nden gerçekleştirilecek özel yayınla 23.00’te yayınlanacak. Programda, Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve gönülleri coşturan ilahiler yer alıyor.

SAMANYOLU HABER TV Kadir Gecesi Programı

Program Abdullah Azizi’nin bu kutlu geceyi anlatan Kadir Suresi’ni ve Vakıa Suresi’ni okumasıyla başlayacak. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin namazı ve fedakarlığı konu alan iki vaazı ile devam edecek programda Sami Savni Özer’in “Gül İsteyü Bir Bülbülüm” ilahisi, Maher Zaen’in de “Ya Nabi” ilahisi 20.45’te yayınlanacak.

STAR TV Kadir Gecesi Programı

Hafız, bestekar Halil Necipoğlu’nun sunduğu programda Kur’an-ı Kerim ziyafeti, en güzel ilahiler ve mevlitler 23.00’te ekrana gelecek.

TRT1 Kadir Gecesi Programı

Süleymaniye Camii’nden 20.55’te ekrana gelecek Kadir Gecesi’nde ilahiler, Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve sohbetler yer alıyor.

Kadir gecesi en azından televizyonlardaki dualara katılmanız tabi bundan daha önemlisi diğer ibadetlere yönelmeniz en hayırlısı olacaktır.

okubil.com olarak Kadir geceniz mübarek olsun diyor ve allahtan daha bir çok kadir gecesine ulaşmayı temenni ediyoruz.