Kamusal alanlarda başörtüsü takmak ülkemizde yasak. Bu yasağa tepkiler senelerdir sürüyor. Yasak yüzünden işini bırakanların sayısı oldukça fazla. Bu durum ülkemize pek yarar getirmiyor tabiki de.Ülkeye hizmet etmek için okuyup çalışmak isteyenler bu yasaktan dolayı evlerinde oturmak zorunda kalıyorlar. Kamuda Başörtüsü Yasağı Kalkıyor Mu? Başörtüsü Yasağı Nerelerde Geçerli Olacak?

Kamuda Başörtüsü Yasağı Kalkıyor Mu? Başörtüsü Yasağı Nerelerde Geçerli Olacak?

Kamusal alanlarda başörtüsü takmak ülkemizde yasak. Bu yasağa tepkiler senelerdir sürüyor. Yasak yüzünden işini bırakanların sayısı oldukça fazla. Bu durum ülkemize pek yarar getirmiyor tabiki de.Ülkeye hizmet etmek için okuyup çalışmak isteyenler bu yasaktan dolayı evlerinde oturmak zorunda kalıyorlar.

Yasağa tepki göstermek için imza toplayan Memur-Sen üyeleri yeni bir karar aldılar.

18 Mart’tan itibaren kamuda serbest kıyafet eylemi başlatacaklarını açıklayan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu milletin kılık kıyafetine ayakkabı numarasına kadar karışan ucube yönetmeliği kınıyoruz diyerek bir açıklamada bulundu.

Ahmet Gündoğdu açıklamalarına şöyle devam etti;”Pazartesiden itibaren bu yönetmeliği yok sayıyoruz. Çözülünceye kadar da eylemimiz devam edecek. Çünkü biz eğitim hakkının, çalışma hakkının, siyaset hakkının toplum mühendisleri eli ile katledilmesini istemiyoruz.” dedi.

kamuda_basortusu_yasagi_kalkacakmi