Kararan koltuk altları genel olarak hoş karşılanmayan ve beğenilmeyen bir durumdur. Estetik olarak da hiç güzel bir görüntü oluşturmaz. Ama bu koltuk altının kararması kaçınılmaz bir durumdur. Bunu gidermek için yapılabilecek çözümler vardır. Kararan Koltuk Altı İçin Neler Yapılabilir? Kararan Koltuk Altı İçin Evde Pratik Çözümler

Kararan Koltuk Altı İçin Neler Yapılabilir? Kararan Koltuk Altı İçin Evde Pratik Çözümler

Kararan koltuk altları genel olarak hoş karşılanmayan ve beğenilmeyen bir durumdur. Estetik olarak da hiç güzel bir görüntü oluşturmaz. Ama bu koltuk altının kararması kaçınılmaz bir durumdur. Bunu gidermek için yapılabilecek çözümler vardır.

Evde yapacağınız pratik tariflerle koltuk altı kararmasını önleyebilirsiniz.

Ayrıca bu tarifler koltuk altlarının kötü kokusunu da önlemektedir.

TARİF 1

Bir tatlı kaşığı pirinç ununun içine bir yemek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı sirke ilave edip güzelce karıştırın. Bu karışımı koltuk altınıza uygulayıp 15-20 dakika kadar bekleyebilirsiniz. Ovalayarak çıkartıp hafif sıcak su ile temizleyebilirsiniz.

TARİF 2

1 çorba kaşığı yoğurdun içine bir çorba kaşığı süzme balı ve bir çorba kaşığı limon suyunu katıp güzelce karıştırın. Karışımı koltuk altınıza sürüp kuruyuncaya kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

koltuk_alti_kararmalarina_cozum_nedir