Google dünyanın en büyük arama motoru tartışmasız. Her ne kadar son zamanlarda rakipleri çıkmış olsada hala rakipleri çok uzağında. Google bu başarısının sırrını hiç gizlemez. Kullanıcıyı düşünen bir sistemi vardır. Aslında konumuzda tam olarak bu kasım 2012 itibari ile google yeni bir güncelleme yaptı. Google Aramalarına dair bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Google bilindiği üzere dünyanın en büyük arama motoru. Arama motoru olmak aslında o kadar kolay bir şey değildir. Her aramanın her zaman bir ölçütü olması gerekir. İşte google bunu yapıyor. Ve ara ara güncellemeler yaparak arama sistemini iyileştiriyor. Bu bağlamda google kasım 2012 tarihi itibari ile yeni bir güncelleme yaptı sanıyoruz.

Bir çok seo sitesinde bununla ilgili haber gördük. Güncellemenin page rank güncellmesi olduğu sanılıyor. Googleden bununla ilgili haber göremedik resmi olarak.

Ama tahminimizce bu haberler doğru çünkü bir çok sitede hit düşüşü yaşandığı görülüyor. Googlenin bu davranışı bir çok webmaster tarafından olumlu görüldü. Çünkü google bir çok zamandır spam sitelerler savaş veriyor. Kullanıcılar ve editörler haberlerinin çalınmasından şikayet ediyordu. İşte google büyük bir darbe ile bu sitelerin bir çoğunu çöpe attı yani bu sadece page rank güncellemesi değil bir temizlik güncellemesi olmuş oldu.

Google bu güzel davranışını dahada geliştirmeli. Çünkü kopya içerik barındıran binlerce site var bu sitelerin biran önce googleden temizlenip gerçekten yeni, orjinal ve kopya olmayan sitelerin artık yükselmesi gerekiyor.

Google kasım 2012 güncellemesi herkese hayırlı olsun. Daha önce yazılarımızda belirttiğimiz gibi google geçte olsa herkese hakkını verecektir. Tabiki büyük bir sistem olduğu için bu biraz zaman alabiliyor Ama sonuç olarak google her zaman kullanıcılarını koruyor. Bu nedenle kasımda google bir başka yazısını yazmış olduk.

www.mersinbuyuksehir.com