Düğün hazırlıkları başlamadan gelin adaylarını gelinlik seçim telaşı sarar. Özel dikim bir gelinlik olacaksa erken hareket etmek gerekir. Seçim yaptırıp iyi bir dikim evi ile anlaşılması gerekir. Gelinlikçilerin yoğun olma ihtimalini de göz önüne alıp işe erken başlamakta yarar var. Kısa Boylular İçin Gelinlik Modelleri

Kısa Boylular İçin Gelinlik Modelleri
Düğün hazırlıkları başlamadan gelin adaylarını gelinlik seçim telaşı sarar. Özel dikim bir gelinlik olacaksa erken hareket etmek gerekir. Seçim yaptırıp iyi bir dikim evi ile anlaşılması gerekir. Gelinlikçilerin yoğun olma ihtimalini de göz önüne alıp işe erken başlamakta yarar var.
Her gelin adayının beden ölçümü birbirinden farklı olur. Gelin adayının bilinçli olması ve bedenine uygun bir gelinlik şeçimi yapması gerekir. Bunun için gelinlikçilerin gelin adayları seçtikleri gelinlik konsunda uyarmaları gerekir. Çünkü seçim yaptığı gelinlik kendisini kötü gösterecek bir biçimde olmaması gerekir.
Kısa boylular için gelinlik seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

* Robadan yada yüksek belli gelinlik modelleri tercih edilebilir çünkü bu tarz gelinlik modelleri bacak boyunu uzun gösterir.

* Belden çok kabarık gelinlik modellerini tercih etmemeliler.Bu gelinlik modelleri bacak boyunuzu olduğundan daha kısa gösterir.

* Gelinliğin eteğinde fazla detay boyun kısalığına dikkat çeker. Basenden sonra yada dizden sonra bollaşan gelinlik modellerinden uzak durmalılar.

* İki parcali gelinlik modelleride tercih edilebilir .

* Gelinlik modelinde süslemeler,taşlar,güpürler üst tarafta yer almalıdır.

kisa_boylular_icin_gelinlik-modelleri2

kisa_boylular_icin_gelinlik-modelleri3

kisa_boylular_icin_gelinlik-modelleri4

kisa_boylular_icin_gelinlik-modelleri5

kisa_boylular_icin_gelinlik-modelleri1