Cilt bakımı her zaman çok önemlidir.Ama kışın bu önem bir kat daha artar. Soğuk hava cildi tahriş edebilir,nemini azaltabilir. Bunun sonucunda da nemini kaybetmiş bir cilt ve de kurumuş çatlamış eller ortaya çıkar. Kışın Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakımı her zaman çok önemlidir.Ama kışın bu önem bir kat daha artar. Soğuk hava cildi tahriş edebilir,nemini azaltabilir. Bunun sonucunda da nemini kaybetmiş bir cilt ve de kurumuş çatlamış eller ortaya çıkar.
Böyle durumlara maruz kalmamak için evde doğal yöntemlerle cildinizi nemlendirebilir,cilt için tüm bakımı gerçekleştirebilirsiniz.
Yaz kış limonu evimizden eksik etmeyiz. Kuruyan eller için limonu ikiye bölüp ellerimizi ovuyoruz. Limonun içerisinde bulunan sitrik asit ve C vitamini doku üretiminin harekete geçmesini sağlar. Ellerinizde biraz yanma hissedeceksiniz ama doğal yolla ellerinizi nemlendirmiş olacaksınız.

Brokoliyi parçalara ayırıp tülbentle süzün.Çıkan yeşil suyu yoğurt yada kaymakla karıştırıp yüzünüze sürün. Elde ettiğimiz bu kür kışın yıpranmış olan cildi besleyip canlandıracak.

Ölü derilerde kurtulmak için de kahve telvesini Bepanthene krem ile karıştırıp yüzünüze sürün.Cildinizdeki ölü derilerden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Kışın en büyük sıkıntılardan birtanesi de kurumuş dudaklarımız. Bu durumdan kurtulmak için bir çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı toz şekeri karıştırıp dudaklarınıza sürün. Bu karışım kurumuş ve çatlamış dudaklarınızı eski haline geri döndürecektir.

Kış sebzelerinden olan pırasa ile cildinizi tazelemek sizin elinizde. İki pırasanın beyaz kısımlarını ince ince doğrayın. Bir bardak sütle birlikte 10 dakika pişirin.Lapa haline gelmiş pırasayı ılıklaştırıp cildinize sürün. 20 Dakika bekledikten sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin.Cildiniz canlı ve parlak bir görünüme kavuşacak.

Tatlı yada tuzlu her şekilde tükettiğimiz havucu saçlarımızı canlandırmak için kullanabilirsiniz. Blenderden geçirdiğimiz havuç suyunu zeytinyağı ile karıştırın. Banyo yapmadan birgün önce bu karışımı saçlarınıza sürün. Saçlarınızadki bu karışım saçlarınızı canlandıracaktır. İçindeki zeytinyağı ise saçlarınıza ve saç derinize sağlık getirecektir.

Çatlayan el ve dudaklar için gliserin ile gül suyunu karıştırın. Çatlamış el ve dudaklarınıza sürün.Bu kür ile elleriniz ve dudaklarınız tekrar canlanacaktır.

evde_dogal_yontemlerle-cilt_bakimi_nasil-olmalidir