Spor yapmanın evde en rahat yöntemi koşu bandıdır. Çalışanlar, ev hanımları ve etrafında koşma yürüme alanı olmayanlar için evde koşu bandı büyük bir rahatlıktır. Koşu Bandı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Koşu Bandı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Spor yapmanın evde en rahat yöntemi koşu bandıdır. Çalışanlar, ev hanımları ve etrafında koşma yürüme alanı olmayanlar için evde koşu bandı büyük bir rahatlıktır.
Koşu bandında rahat rahat spor yapabilmek için alırken bazı şeylere dikkat etmek gerekir.

Bunlardan birincisi koşu bandının taşıma kapasitesi. Kilonuz çok fazla ise taşıma kapasitesi küçük bir koşu bandı almamanız gerekir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise koşu bandının zemin türü. Zemin esnek olmalıdır. Sert zeminler belli bir zaman sonra ayaklarda ağrı, kramp meydana gelir. Bu yüzden koşu bandı alırken esnek zemin olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Koşu bandında hareket etme alanı önemlidir. Alan dar olursa aman düşmeyeyim dikkat edeyim diye düşünüp durmak,rahat hareket edememek koşu sırasında sizi gerer. Bu yüzden koşu bandı alırken kilonuzu söyler görevli kişi de ona göre genişlik alanı olan bandı önerir size.

Koşu bandı alırken bir de eğimli olanları tercih etmelisiniz. Çünkü yokuş yukarı çıkarken daha fazla kalori harcandığı için eğimli koşu bandında çalışırken daha fazla kalori yakarsınız.

Koşu bandı almak isteyenlerin birçoğunda evde çok yer olmamasıdır. Dar eve sahip iseniz katlanabilme özelliği olan koşu bandı tercih edin ki evde çok fazla yer kaplamasın.

Dairede oturanların birçoğu aldıkları koşu bandını alt komşunun şikayetleri üzerine kullanmaz olduklarını duydum. Attığınız her adım alt kata güm olarak gider ve gerçekten rahatsızlık verir. Bu yüzden koşu bandının altına koşu minderi alarak serin. Koşu minderi ile % 50-%80 gürültüyü azaltabilirsiniz.

kosu_bandi_alirken_dikkat_edilemsi_gereken_hususlar