7-8 Temmuzda KPSS Lisan Sınavı yapılacak 2 yılda 1 giren öğrenciler için çok önemli uyarılar mevcut. ÖSYM sınav kurallarını güvenlik nedeniyle her yıl dahada sıkılaştırıyor. Eğer bu kurallara uymazsanız ya sınava giremezsiniz yada sınavınız geçersiz olur. Peki 2012 kpss sınavı için sınava nasıl gitmek gerek. Sınav salonunu neler alınmaz. İşte 2012 KPSS güvenlik kuralları

2012 KPSS Sınavına Neler Götürülür

Uzun yıllardır kpss yada ösym sınavlarına girmeyenler 2012 kpss sınavında bu kadarda olmaz ki diyebilir
çünkü ösym nin yaptığı hemen hemen tüm sınavlara sadece kendiniz geliyorsunuz ve sadece su getirebiliyorsunuz.
Ösym sitesinden aldığınız 2012 kpss sınav giriş belgesi ve kimliğiniz dışında üzerinizde metal eşya, cüzdan, elektronik cihaz ve bu gibi tüm herşeyin sınava getirilmesi yasak.

Kpss sınavında hangi belgeler kimlik yerine geçer

2012 KPSS sınavına girerken adayın yanında bulundurması gereken belgeler, KPSS hangi belgeler evraklar olmalı ? Dikkat Sürücü Belgesi ÖSYM sınavı girişinde geçerli bir belge değil.
Adayların sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesi’nden başka, nüfus cüzdanı veya pasaportlarını da yanlarında bulundurması gerekiyor. Askeri öğrenciler ile askerde olanlar için ise nüfus cüzdanı veya pasaport zorunluluğu yok. Zorunlu askerlik görevini ifa edenler ve askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaport yerine kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Ehliyet yada Sürücü Belgesi Kimlik Yerine Geçermi

SÜRÜCÜ BELGELERİ GEÇERLİ DEĞİL

2012-KPSS Başvuru Kılavuzu’nda yer alan bilgilere göre; sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli sayılmayacak.

Eski Nüfus Cüzdanı İle Kpss Girilmeyecekmi

NÜFUS CÜZDANINA TC KİMLİK NUMARASINA DİKKAT

Sınava nüfus cüzdanı ile girecekler TC kimlik numarasına dikkat etmeli. Sınava pasaport ile girecekler adaylar ise pasaportun geçerlilik süresini kontrol etmesi gerekiyor. 2012-KPSS Başvuru Kılavuzu’nda şu ifadeler kullanıldı: “Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacaktır.“

KPSS Sınavında Kalem ve Silgi Götürülürmü

Kpss sınavlarında kalem silgi kalemtraş ve peçete mendiller ösym tarafından veriliyor. bunları getirmenize gerek yok. suyu dışardan şeffaf pet şişede getirebilirsiniz. okubil .Saat gibi metal elektronikler kesinlikle yasak. hatta fazla metal içeren kemer ve takılarda yasakları listesinde sayılabiliyor.