Her kpss sınavı sonucunda ortalığı karıştırmak isteyen bazı kişiler bu iddiayı her zaman gündeme getirmeye çalışır. Son olara 2012 kpss sınavı ile ilgili bu iddia ortaya atıldı. Çalındı diye iddia edilen soru kitapçığının fotoğrafı resmen yıllar öncesinden kalmış görüntüsünde

Kpss Soruları Çalındımı

okubil.com özel haberinde bu soruya cevap arıyoruz. neden böyle bir haber çıkarılıyor inceleyelim. ösym son yıllarda yaptığı sınavlarda güvenlik tedbirlerini en üst seviyeye taşımıştır. 2012 Lisans kpss sınav soruları çalındımı diye haber çıkaranların asıl sebebi ülkeyi karıştırmak ve zarara uğratmaktır. ÖSYM nin sınav yapma yetkisin elden almaya çalışan bazı güçler aynı zamanda kpss nin tekrar yapılmasını istiyor. Bunla beraber yeniden yapılan sınav için ciddi paralar harcanması gerekiyor. bu sebeple her zaman bu söylentiler çıkarılmaya çalışılıyor.

2012 Kpss Lisans Sınavı İptal Edilecekmi

Sınav iptali için şuan gerekçe olarak gösterilecek sadece bir kaç internet sitesi örneği var bunlarda zaten birilerinin kendince hazırladığı sahte dosyalar bunun için 2012 kpss lisans sınavı iptal olurmu sorunusun cevabı hayırdır.

Ösym İddialar Resmi Açıklama Yaptı

ASIN AÇIKLAMASI
(7 Temmuz 2012)

2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans:
Sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra Oturumlarının Tamamlanması
ve Bazı İnternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler

7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde dört oturumda tamamlanacak olan 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılan Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumları gerçekleştirilmiştir. ÖSYM’nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirler sınavın iki oturumunda da uygulanmış ve oturumlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek Testinin uygulandığı Cumartesi sabah oturumuna 987.352 aday, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299.709 aday katılmıştır.

Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişiler tespit edilmiş, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişiler de gözaltına alınmıştır.

Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.

Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür. Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır.

Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM’yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM’ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır.

KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir. Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir.

Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. İlgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

kpss adayarının için rahat olsun kpss soruları çalınmadı ve 2012 kpss sınavı iptal edilmeyecek. bunlar ösym yi karalama ve devleti zarara uğratmak için yapılan bir takım oyunlar