Kredi kartı kullanmak bu zamanda gerçekten beceri isteyen bir iştir.İradesine sahip olamayanlar kredi kartı olayına hiç girmiyorlar bile.Bankaların değişik uygulamaları,kart sahibine haber verilmeden limit yükselmesi gibi pek çok olay da kredi kartı alırken insanı iki kere düşündürüyor.Kredi kartı alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

KREDİ KARTI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kredi kartı alırken öncelikle dikkat etmemiz gereken şey bankanın uyguladığı faiz oranı olmalıdır. Kredi kartı alışveriş faiz oranı nedir, gecikme faiz oranı nedir? Alışveriş faiz oranları ve gecikme faiz oranları için bankalar arasında karşılaştırma yapmalıyız.

Alacağımız kredi kartının yıllık üyelik ücreti, yıllık üyelik aidatı ne kadar? Bazı prestijli kredi kartı olarak sunulan kredi kartlarının yıllık aidat ücreti oldukça fazla olabiliyor.

Kredi kartı alırken dikkat etmemiz gereken bir başka şey indirim ve taksit kampanyalarının cazip olması, fazla sayıda ve yaşadığımız bölgedeki işyerlerinde de geçerli olan indirim ve taksit kampanyaları düzenlemesidir. Taksit kampanyalarının gereksiz tüketim malları için değil, hayatımızda kullandığımız ürünler için taksit imkanları içermesi ve mümkünse peşin fiyatına olmasına dikkat edilmelidir. Taksit kampanyalarında üye işyerlerinde uzun vadeler uygulayan, peşin fiyatına taksit kampanyaları düzenleyen, diğer kampanyalarda da uygun faiz oranları uygulayan bankanın kredi kartı tercih edilmelidir.

Kredi kartı seçiminde nakit çekim avans için uygulanan faiz oranlarına da dikkat edilmeli. Kartımızı zaman zaman nakit avans çekimi için kullanabiliriz.