Her bayram olduğu gibi bu bayramdada ulaşım ücretsiz olacak bakanlar kurulu kararıyla resmi gazetede yayınlanan habere göre bayram oto yollar, köprüler ve toplu taşıma ücretsiz olacak peki hangi illerde ve kaç gün ücretsiz

Kurban Bayramı’nda otoyollar ve boğaz köprüleri 5 gün süresince, toplu taşıma araçları ise 3 günlüğüne ücretsiz olacak. Karar Resmi Gazete’de yayınlandı.

Kurban Bayramı’nda otoyollar ve boğaz köprülerinin ücretsiz olmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Karara göre, vatandaşlar, Kurban Bayramı tatili sebebiyle 05 Kasım 2011 Cumartesi günü saat 00.00’dan başlayarak 10 Kasım 2011 Perşembe günü saat 00.00’a kadar otoyollar ve boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanacak.

Ayrıca kararda, 06 Kasım 2011 Pazar günü saat 00.00’dan başlayarak 09 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 00.00’a kadar belediyelerle bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlardan da ücret alınmayacağı kaydedildi.

hangi illerde geçerli
tüm illerde ücretsiz olması bekleniyor
istanbul ankara antalya başta olmak üzere