2017 yılı itibariyle güneşin hissedilmesinin ardından rengarenk mayo ve bikini modelleri beğeniye sunuldu. bayanlar tatil planı yapar yapmaz hemen moda olan bikini ve mayo modellerini araştırmaya başlar. Her yıl farklı model ya da renklerin yer aldığı geniş moda yelpazesinde bu yılda birbirinden şık modeller görücüye çıktı.

Bikini Modellerinde Yüksek Bel Ön Planda

Külotların karın bölgesini tamamen kapattığı ve bel bölgesine kadar uzandığı bikini modelleri bu yazın en çok tercih edilenlerinden biridir. Karın bölgesinde kilo sorunu olan bayanların daha çok ihtiyaç duyduğu bu modeller uygun renk seçenekleriyle bir kaç beden ince görünmeyi de garanti eder. Çamaşırın iç kısmına korse işlevi gören parçalar koyularak sıkılaştırıcı etki hedeflenir. Bu modelde üst karın kısmı genellikle dümdüz yan taraflarında hareketli oyuklar ya da şerit görünümü verilen kesiklerle kapalılık oranı dengelenir. Modelin bikini üstü askısız, klasik sutyen görünümlü tasarımların yanı sıra sırt kısmında ince ipli detaylarla kusursuz görünüm ve rahatlık hedeflenir. Genellikle sade rengin hakim olduğu bu modellerde koyu renkler ön planda yer almaktadır. Renklerin desenlerle uyumu göz önüne alınarak bu modellerde karışık desenler kullanılmamıştır. Büyük şekil ve figürler renk karmaşasını önlemek adına özellikle seçilmiştir.

Bikini Üstü Modellerinde Parçalı Görünüm

Bikini üstünün farklı parçalardan oluşuyormuş görünümü vermesini sağlayan kesikler bu modelde oldukça fazla kullanılmaktadır. Genellikle sırt kısmında birleştirilen bir kaç ip bulunur ayrıca boyundan bağlamalı model de olabileceğinden sırt neredeyse tamamen açık bir görünüme sahip olur.

Dantel Detayları Az da Olsa Kullanılmış

Bikini modellerinde bazılarının üst kısmında bazıların da alt kısımlarında dantele yer verilmiştir. Bikini altında genellikle yan taraflarında büyük örümcek ağı görünümlü ama eşit büyüklükte delikler açılarak dantel teması işlenmektedir. Üst kısımda ise model üzerine işleme yoluyla dantel görünüm verilir. Askı kısmında minik püsküller kullanılarak gösterişi bir görünüm hedeflenir.

Halkalarla Birleştirilen Parçalar

Bikinin üst ve altında kumaşların halkalar yoluyla birleştirildiği modellere de rastlamak mümkün. Altın ve gümüş renklerden oluşan bu halkalı modeller daha çok küçük parçalardan oluşan bikini modellerini daha cesur hale getirmek için tercih edilmektedir.

Mayo Modellerinde Bikini Görünümü

Mayo tercih eden çalışanları için 2017 yılında moda sırtı neredeyse tamamen açık olan modellerdir. Bu modellerde bel ve karın yanlarında derin oyuklar oluşturularak bikini havası yakalanmak istenmiştir. Renk oyunlarının da kullanıldığı bu modellerde orta kısım siyah kenarlar beyaz görünümle tamamlanarak daha zarif bir görünüm elde edilir. Tek kollu mayoların yanı sıra mayoda transparan ayrıntılar kullanılarak mayolar detaylandırılmıştır. Mayo askılarında tokalar da kullanılmış. Genellikle ince askıya daha yakın askıların bulunduğu modellerde derin dekolteler mevcuttur. Göbeğin altına kadar uzanan dekoltelerin yanında sırtında da cesur ayrıntılar bulunan modeller eskiye oranla mayoların daha kapalı olduğu gerçeğini değiştirmek için planlanmıştır.

Yılın Rengi Siyah

Daha rahat bir görünümü hedefleyen mayolarda siyah renk hakim olup koyu tonların tercih edildiği mayolarda ip işlemelerinin yanı sıra boncuk işleme nadiren de olsa görülmektedir. iç içe geçirilmiş halkalı askılar da mayo görünümüne önemli katkı sağlayan detaylar arasında yer almaktadır. Sarı ve gümüş halkalı modellerde siyah renk ağırlıklı olarak seçilmiştir.