Günümüzde herşeyde katkı maddesi bulunduğu gerekçesiyle evde pratik formüller üretenler oldukça fazlalaştı. Tabii bunların hepsi tutmuyor. Ama katıldığı programlarda söylediği pratik formülleriyle Meltem Açıkel hem doğal hem de sonuçlarından anlaşıldığı kadarıyla başarılı. Meltem Açıkel’den Doğal Saç Boyası Tarifi

Meltem Açıkel’den Doğal Saç Boyası Tarifi

Günümüzde herşeyde katkı maddesi bulunduğu gerekçesiyle evde pratik formüller üretenler oldukça fazlalaştı. Tabii bunların hepsi tutmuyor. Ama katıldığı programlarda söylediği pratik formülleriyle Meltem Açıkel hem doğal hem de sonuçlarından anlaşıldığı kadarıyla başarılı.

Bu doğal boya kışın evde bulunan malzemelerden kolaylıkla hazırlanabiliyor.

Hem beyazları sağlıklı bir şekilde kapatıyorsunuz hem de içerisindeki zeytinyağı ve yumurtayla saçlarınızı besliyor bakımlı hale getiriyorsunuz.

Doğal beyaz kapatıcı saç boyasının nasıl yapıldığına ve malzemelerine şöyle bir bakalım.

EVDE DOĞAL SAÇ BOYASI NASIL HAZIRLANIR?

Malzemeler
* patlıcan
* kırmızı pancar
* kırmızı soğan
* kırmızı lahana
* adaçayı
* karanfil
* tarçın
* ceviz
* demli çay
* zeytinyağı
* yumurta

Hazırlanışı
Orta boy tencereye bir patlıcanı iri iri doğrayın. bir tane pancarı ikiye yada üçe bölüp tencereye alın.Kırmızı soğanın kabuklarını tencereye ilave edin.Kırmızı lahananın birazını kesip tencereye alın. Biraz adaçayı,5-6 tane karanfil,3-4 cevizi,demli çayı tencereye alıyoruz. Bir miktar da su ilave edip ocağa alıyoruz. Kırmızı pancar yumuşayıncaya ve koyu su çıkıncaya kadar kaynatıyoruz. Kırmızı pancar yumuşayınca diğer malzemeler zaten yumuşamış olur. Üzerine bir yumurta ve bir miktar zeytinyağı ekleyin. Suyu saçınıza sürüp önce streçle saçlarınızı sarın,üzerine de havlu sarıp 4-5 saat bekletin.
Bir de bu malzemelerin içinden kabuk tarçını ve cevizi alıp diğer malzemeleri blenderdan geçrip bu kıvamı saçınıza sürebilirsiniz.
Bu kıvamlı karışımı saçınıza sürebilirsiniz.
Haftada yada 15 günde bir yapın ki beyazlarınızı kapatsın.
Saçlar tamamen beyaz ise bu karışım çok da faydalı olmaz.

evde_dogal_sac_boyasi_nasil_hazirlanir