Kış mevsimi geldiği zaman biraz telaşlanmaya başlarız. Yediklerimizi eritmek için hareket azlığı başlar çünkü. Hareketlerimiz yavaşladığı gibi yaza oranla kışın yediklerimiz daha ağır olur. Kilo alımı hızla başlar. Özellikle de ev hanımı yada masa başı çalışanı iseniz. Metabolizmayı Hızlandıran Besinler Nelerdir?

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler Nelerdir?

Kış mevsimi geldiği zaman biraz telaşlanmaya başlarız. Yediklerimizi eritmek için hareket azlığı başlar çünkü. Hareketlerimiz yavaşladığı gibi yaza oranla kışın yediklerimiz daha ağır olur. Kilo alımı hızla başlar. Özellikle de ev hanımı yada masa başı çalışanı iseniz.
Yemekler biraz daha hafif yapılsa yada karnımızı tıka basa doyurmadan kalkmayı becerebilsek bu kadar sıkıntı çekmeceğiz. Ama bazen acıkmadan oturup yine de midemizi doldurmadan kalkmayı ayıp sayıyoruz. Durum böyle olunca mide genişliyor da genişliyor. Mide genişledikçe biz yiyoruz biz yedikçe de mide genişliyor:) Yakılabilenler yakılıyor atılıyor gerisi de kilo olarak bize geri dönüyor.
Kışın metabolizmayı biraz daha hızlı çalıştırıp kilo almamak için uzmanların özellikle şunları bol bol yeyin dedikleri besinler vardır.
İşte o besinlere bir göz atalım;
* greyfurt
*yeşil çay
* yoğurt
* badem
* kahve
* hindi eti
* yeşil elma
* ıspanak
* brokoli
* tarçın
* acı biber
* zencefil

metabolizmayi_hizlandiran_besinler_nelerdir