Bilindiği üzere Windows Vista kullanıcılar için tam bir fiyasko olmuştu. Windows7 kullanıcılar resmen akın etti. Vistadan xp ye geri dönenler yanında. Windows7nin çıkmasıyla yeni bir alım başladı. Ve Microsoft açıkladı. Windows 7’nin satış rakamları son derece iyi gidiyor. Windows 7 ne kadar sattı? Sorusuna gelince

22 Ekim 2009’da satışa sunulan Windows 7’nin satış rakamları açıklandı.


Geçen sene satışa çıkan Mirosoft’un son işletim sistemi Windows 7 aradan geçen 1 sene boyunca 240 milyon kopya sattı.

windows 7

Microsoft’un açıklamasına göre Windows 7’nin birinci yıl dönümünde Windows 7, 240 milyon kopya satarak hem şirketin hem de işletim sistemi pazarının “En Hızlı Satan İşletim Sistemi” rekorunu kırdı.

Windows 7 Microsoft’a hem kâr bakımından hem de itibar bakımından şimdiye kadar hep fayda sağladı. Zira Vista işletim sistemi ile büyük tepkiler çeken, performans bakımından bir çok müşterisini hatta ortak bilgisayar şirketlerini kızdıran Microsoft; Vista’nın kısa bir süre ardından çıkardığı Windows 7 ile itibarını yeniden kazanmıştı.

Ayrıca Microsoft’un açıklamasına göre işletim sistemi pazarında sadece %17’lik bir kesim Windows 7 işletim sistemini kullanmakta. Bu durumda gösteriyor ki hala bir çok kullanıcı Windows XP kullanmakta.