Oysa ne umutlarla başlamıştı msnnin ilk zamanları. Çok sevildi çok kullanıldı sonrasında taşlar yerinden oynadı ve anlık mesajlaşma sistemi olan msn tarihe karışmaya yüz tuttu. 300 milyon kullanıcıyı üzen karar geçtiğimiz hafta açıklandı. Peki msn kapanınca yerine ne gelecek işte Msn messengerin yerine gelecek olan sistem ve tüm detaylar

Msn Kapanıyormu

Evet. Facebook gibi ve google talk gibi anlık mesajlaşma sistemlerinin çıkmasıyla yılların msn si tarih oldu. Microsoft’un 13 yıllık geçmişi olan anlık mesajlaşma uygulaması Messenger, kapanıyor. Teknoloji devinin eski adıyla MSN Messenger yeni adıyla Windows Live Messenger olan anlık mesajlaşma yazılımını, son aylarını yaşıyor.

Msn Messenger Ne Zaman Kapanacak

Popüler mesajlaşma programı Windows Live Messenger kullanıcıları, 2013 yılının başından itibaren Skype üzerinden iletişime yönlendirilecek. Microsoft’un Skype blogu üzerinden açıklama yapan Skype’ın başkanı Tony Bates, 2013’ün ilk çeyreğinde Messenger’ın Çin hariç tüm ülkelerden çekileceğini doğruladı.

Msn den Skype Geçiş Nasıl Olacak

Herkesin merak ettiği geçişin nasıl olacağı. Yedekleme yapılması gerekiyormu. Gerekmiyor otomatik geçiş
Buna göre 2013 yılının ilk çeyreğinde Windows Live Messenger kapanacak, kullanıcılar Messenger’ın yerine Skype’a kullanıma alışmaları için Skype 6.0 yazılımından Hotmail hesabıyla oturum açabilecek. Bu çekilde Messenger kullanıcıları Skype’ı güncelleyerek, anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme yapabilecek.

Msn Messengeri Kaç Kişi Kullanıyor

300 MİLYON KULLANICISI VAR. Böylece, ilk versiyonu 1999 yılında çıkan Messenger, gelecek yıldan itibaren Microsoft’un Mayıs 2011’de 8.5 milyar dolara satın aldığı Skype bünyesinde hizmet verecek. Aylık 300 milyonu geçen aktif kullanıcıs sayısı ile anlık mesajlaşma yazılımları içinde yüzde 40’lık pazar payıyla birinci sırada yeralan Windows Live Messenger’ın Skype üzerinden iletişime devam edecek olmasına karşın, kapatılacak olması yine pek çok kullanıcıyı hayal kırıklığa uğratacak.

Msn Neden Kapanıyor

Msn messengerin kapanmasının en büyük nedeni galiba rakip firmalar ve msn nin yeni yüzünde başarılı olamaması. ayrıca skype yi alan microsoftun yeni aldığı bu ürünün elinde patlamaması neden olarak gösterilebilir. Yani artık microsoft tek sistem üzerinden her şeyi halletmeyi planlıyor.