Muğlada bu gün 10 06 2012 tarihi ile 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremle beraber elektrik ve internet kesintileri yaşandı can ve mal kaybı olmadı. 30 saniyelik muğla depreminin ilk görüntüleri geldi işte o görüntüler

Merkez üssü Ölüdeniz açıkları olan 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem geniş bir alanda hissedilirken halk panik yaşadı.

10 Haziran 2012 muğla depremi görüntüleri
[flv]http://videoserver.haber7.com/videos/h7mp4/20120610170714.mp4[/flv]
haber7den alınmıştır

Saat 15.44’te, 19,6 kilometre derinlikte meydana gelen depremin ardından telefonların kilitlenmiş durumda olduğu belirtildi. Plajda ve havuzda bulunan vatandaşlar ise depremin ardından plajları boşalttı.

Deprem haberinin duyulmasının ardından Kandilli Rasathanesi’nin internet sitesi çöktü. Depremi yaşayanlar, sarsıntının çok şiddetli olduğunu ve depremin 30 saniye boyunca hissedildiğini söyledi. İlk belirlemelere göre depremde can kaybının yaşanmadığı belirtildi. Muğla İl Sağlık Müdürü, ”6-7 kişinin hastanelere başvurduğunu” söyledi.

FETHİYE’DE ELEKTRİK VE İNTERNET KESİLDİ

Fethiye’de elektrik ve internet bağlantısının kesildiği öğrenildi.

Yakın tarihlerde bölgede art arda depremler yaşanmıştı.

Bölgede son bir ayda irili ufaklı yaklaşık 200 sarsıntı meydaba gelirken 5 haziranda Marmaris 4.6, 9 haziranda Muğla Köyceğiz 4.2 büyüklüğünde depremlerle sallanmıştı.

“DÜNYANIN EN ÇOK DEPREM ÜRETEN BÖLGELERİNDEN BİRİSİ”

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Okan Tüysüz, Ege Bölgesi’nin gerilme bölgesi olduğuna dikkat çekerek, “Bu bölgede çok sayıda fay var ve bunlar 7.2’lere ulaşan depremler üretti. Güney Ege’de Rodos Adası’ndan çıkarak Fethiye’ye ulaşan, buradan da Burdur’a kadar giden bir fay var. Sonuçta Ege bölgesinin jeolojik yapısı içerisinde olağan bir deprem olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü orası dünyanın en sık deprem üreten bölgelerinden birisi. Bundan sonra 5.1’e kadar ulaşan artçılar beklenebilir” dedi.