Mum elektrik kesildiğinde ilk aklımıza gelen kurtarıcıdır. Mum kullanmak için her zaman elektrik kesilmesine gerek yok tabi. Kutlamalarda,özel günlerde,romantik yemeklerde mum en önde gelir. Mum kullanılırken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü mumum damladığı yerden çıkması biraz zordur. Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum elektrik kesildiğinde ilk aklımıza gelen kurtarıcıdır. Mum kullanmak için her zaman elektrik kesilmesine gerek yok tabi. Kutlamalarda,özel günlerde,romantik yemeklerde mum en önde gelir. Mum kullanılırken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü mumum damladığı yerden çıkması biraz zordur.

Peki mum lekesi nasıl çıkar?

Mumu damladığı yerden çıkarmak için bikaç yöntem vardır.

Bunlardan birtanesi, mumum damladığı yeri iyice soğutmak. Bunu da bir buz parçasıyla yapabilirsiniz. Buzu mumum damladığı yere iyice sürtün. Mum damlası sertleşecektir. Sertleşen bölgeyi kazıyarak mum lekesini çıkartabilirsiniz.

Mum damlası kıyafetinizde ise buzla soğutarak çıkarmaya çalıştıktan sonra, ütüleyebileceğiniz bir yere serin. Mum lekesini olduğu bölgenin üstüne kese kağıdı serin. Sıcak ütüyü kese kağıdının üzerinde birkaç kez gezdirin.Mum lekesinin kese kağıdına geçtiğini göreceksiniz.

mum_lekesi_nasil_cikar