Bir selfie fotoğraf çılgınlığıdır aldı başını gidiyor. Selfie foto nedir nasıl çekilir meraklısı için tüm bilgiler sizlerle. İlk olarak oscar töreninde meydana çıkan ve sonra milli takımın fotosuyla devam eden bugün eylemde çekilen selfie fotolar hızla yayılıyor

Selfie kelimesinin türkçe karşılığı Kelime kökeni
“Self + ie” şeklinde oluşturulmuştur.

Selfie Kelimesinin Anlamı Nedir, Selfie ne anlama geliyor

Selfie İngilizcede, herhangi bir kimsenin bir cep telefonuyla veya fotoğraf makinesiyle kendi fotoğrafını çekmesini ve sosyal medyaya yüklemesini ifade etmektedir.

İngiltere’nin saygın üniversitelerinden Oxford, “Bir kişinin telefon kullanarak kendi fotoğrafını çekmesi” anlamına gelen “selfie”yi 2013 yılının sözcüğü ilan etti.

Dünyanın dört bir yanında kullanılan İngilizce sözlükleri basan Oxford Üniversitesi Yayınevi, fotoğraf paylaşım sitesi Instagram ve sosyal paylaşım sitesi Twitter üyelerinin sayısındaki artışa paralel olarak “selfie” sözcüğünün kullanımında büyük bir patlama olduğunu açıkladı.

Oxford Sözlükleri Direktörü Judy Pearsall, ilk kez 2002 yılında Avustralya’da düzenlenen çevrimiçi bir forum sırasında kullanılan selfie sözcüğünün, iki yıl sonra fotoğraf paylaşım sitesi Flickr ile yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

Selfie rüzgarı Türkiye’de de esmeye başladı . Milli takımın selfiesiyle başlayan fırtına şimdi eylemlerde devam ediyor.

Selfie foto nasıl çekilir

İşte selfie çekmek için yapmanız gerekenler:

Neye İhtiyaç var

Selfie Foto Nasıl Çekilir

– Öncelikle çözünürlüğü yüksek kamerası olan akıllı bir telefon edinin.
– Kamerayı ekranda görünebileceğiniz şekilde kendinize çevirin.
– Telefonun açısını istediğiniz gibi ayarlayın ve poz verin.
– İster gülümseyin, ister cool bir bakışınız olsun; işte selfie fotonuz hazır.

Selfie fotoğrafınızı Instagram, Instaframe çeşitli fotoğraf düzenleme programlarında düzenleyebilirsiniz. Rengini değiştirebileceğiniz ya da efekt ekleyebileceğiniz selfie fotoğrafınızı sosyal medyada yayınlamak için artık tek yapmanız gereken paylaş düğmesine basmak.

İlginç selfie fotoları ve dünyada ünlenen yeni selfie fotoları

Geçtiğimiz günlerde gezi olayları sırasında başına gaz fişeği isabet ederek hayatını kaybeden Berkin Elvan için eylemler devam ediyor. Eylemler sırasında Selfie fotoğrafı çeken bu kişiler dünyada günün fotoğrafı oldu.

Oscar törenindeki selfie
ellen-oscar-selfie

selfie_foto_nasil_cekilir

Milli Takım Selfie Fotosu

millit_takim_selfie_foto

Dünyada yankı bulan eylemde selfie foto
eylemden_selfie_foto

selfie_foto_cekmek