Yıllardır hemen hemen tüm bilgisayarlara yüklenen oyunlar arasında yer alan Need For Speed oyunu şimdi sinemada hayranlarıyla buluşuyor. Zaten oyunun içindeki görüntüleri birleştirseler bir sinema filmi çıkardı. Çünkü oyun arasın introlar oyun-film şeklinde gidiyordu. Need for speed ilk fragmanı ve film hakkında bilgiler şöyle

Need For Speed Fragmanı
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fsrJWUVoXeM[/youtube]

Need For Speed Filminin Konusu

240 milyondan fazla satılmış olan en başarılı yarış oyunundan uyarlanan Need for Speed oyundaki heyecanı gerçek dünyaya yansıtıyor. 1960’lı ve 70’li yılların harika otomobil kültürü filmlerine geri dönüş yapan Need For Speed Amerikan açık yol mitini böylesine heyecan verici kılan konsepti inceliyor.

Hikayede zamana karşı imkansıza yakın bir yarışı; intikam görevi olarak başlayıp sonunda kurtuluş serüvenine dönüşen bir yarışı anlatıyor. Kapanmak üzere olan garajını kurtarmak isteyen mavi yakalı tamirci Tobey Marshall (Aaron Paul) çok da istememesine rağmen, zengin ve küstah bir eski NASCAR sürücüsü Dino Brewster ile (Dominic Cooper) ortak olur. Araba simsarı Julia Bonet’e (Imogen Poots) işi kurtaracak bir satış yapmak üzereyken, feci bir yarış sonucunda Dino Tobey’e tezgah kurar ve cinayetle suçlanmasına neden olur.

İki yıl sonra hapishaneden çıkan Tobey Dino’yu alaşağı etmek ve intikam almak için yüksek bahislerin döndüğü De Leon yarışına katılır. Oraya zamanında ulaşabilmek için, Tobey birçok zorluğu aşmak zorundadır. Ona sadık ekibi ve Julia’nın yardımıyla, Tobey her zorluğu aşar ve egzotik süper otomobillerin parlak dünyasında zayıfların da birinci gelebileceğini kanıtlar.

Need For Speed Filmi türkiye’de ne zaman vizyona girecek bilinmiyor. ama filmin hız tutkunları için güzel bir film olacağı kesin. bakalım oyunları çok tutulanı need for speed filmi içinde aynı başarıyı yakalayabilecek mi?

Need for speed filmi

Need For Spdeed Oyununun Filmi