Bir zamanlar ayrılmaz ikili olan Kayahan’la Nilüfer’in uzun süren küskünlükleri sona eriyor. Geçtiğimiz haftalarda Ayşe Özyılmazel yazdığı bir köşe yazısında, büyük üstadı “Bırak aynı işleri yapmayı, demode şarkılar bunlar” diyerek ağır bir şekilde eleştirdi.
Ayşe Özyılmazel’in eleştirisi karşısında dargınlığı bir kenara bırakan Nilüfer, “Böyle bir haksızlık, ayıp olamaz” diyerek Kayahan’a destek verdi ve kavgalı olduğu eski dostuna zeytin dalı uzattı.
Nilüfer’in uzattığı zeytin dalını Kayahan geri çevirmedi. Nilüfer’in jesti karşısında Kayahan şöyle konuştu:
“Nilüfer’in tutumu güzel, hoşuma gitti. Teşekkür ederim. Eski dost düşman olmaz, ben de onun için aynı şeyi yaptım ve yaparım. Tekrar müzikal anlamda birleşmemizi, ne sen ne de ben bilirim. Bunu Allah bilir. Gelişmelere bakacağız. Tekrar birleşelim gibi benim bir derdim yok. Belki onun da yoktur. Bu bir çalışma meselesidir. Bu meseleyi de karşılıklı oturup çözeriz.”
Zamanında birlikte çalışmaları için çok adım attığını söyleyen Kayahan, “Ben bugüne kadar kimseyle küs olmadığım gibi Nilüfer’le de küs değilim. Dostluğumuz adına güzel bir gelişme, umarımda iyi yere varır” dedi.