12 Temmuz 2012 nin en çok konuşulan siyasi konusu şüphesiz Başbakan Recep Tayyip Erdoğanla Has Parti genel başkanı Numan Kurtulmuşun buluşması oldu. Bundan daha çok konuşulacak konu ise Numan Kurtulmuşun Ak Partiye Geçme sinyali vermesi ve Akp – Has Parti birleşmesi olacağa benziyor

Numan Kurtulmuş Ak Partiye Geçecekmi

Numan Kurtulmuş’tan transfer açıklaması
HAS Parti Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan’dan HAS Partiyle ilgili bütünleşme daveti aldığını açıkladı.

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan parti olarak AK Parti’ye katılım için davet aldıklarını belirterek, teklifi partinin ilgili kurullarında değerlendireceklerini söyledi.

Ak Parti ve Has Parti Birleşiyormu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Resmi Konutu’nda HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş’la görüştü. Görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü. Görüşmenin ardından konuttan ayrılırken basın mensuplarına açıklama yapan Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan’dan AK Parti ile HAS Parti’nin bütünleşmesi için resmi davet aldıklarını belirterek, Başbakan’ın AK Parti’ye katılım çağrısını partinin ilgili kurullarında değerlendireceklerini söyledi. HAS Parti Genel Başkanı, Numan Kurtulmuş olarak bir makam ve mevki beklentisi bulunmadığını söyledi.

bakalım gelecek günlerde akp ve has parti birleşecekmi