Kullandığınız operatörden memnun değilseniz ve numaranızın değişmesini istemiyorsanız numara taşıma işlemi tam size göre.Numara taşıma işlemi nasıl yapılır?

Numara Taşıma, Numara Taşınabilirliği Nedir?
Numara Taşınabilirliği yada diğer bir deyimle numara taşıma Kısaca, cep telefonu numaranızı değiştirmeden diğer bir operatörün hizmetlerinden yararlanma, o operatörün abonesi olmak demektir. Telefon numarası değiştirilmeden, başka GSM operatöründen hizmet alma ve o operatörün avantajlarından yararlanmaktır.

Numara Taşınabilirliği Hakkında Detaylı Bilgi
Hani numara 0532 ile başlıyorsa Turkcell’dir, 0542 ile başlıyorsa Vodafonedur, 0505 ile başlıyorsa Avea’dır diye alışageldiğimiz bir uygulama var ya; işte numara taşınabilirliği ile buna son verilecek ve 0532 ile başlayan bir telefon numarası, numara taşıma işlemi yapıldıktan sonra Vodafone abonesi olabilecek. Yada 0542 ile başlayan numara, numara taşındıktan sonra Avea olabilecek, yada 0555 ile başlayan bir numara, numara taşınabilirliğinden sonra Turkcell numarası olabilecek. Dolayısıyla numara taşınabilirliği sayesinde, yıllardır kullandığınız cep telefonu numaranızı değiştirmenize gerek kalmadan, diğer bir operatöre geçiş yaparak o operatörün avantajlarından yararlanabileceksiniz.