okubil.com hatırlatıcıda bugün milyonları ilgilendiren bir konu var. Bugün yani 11 temmuz 2012 kpss başvurularının son günü. Ortaöğretim ve önlisans kpss girecek adaylar için bugün başvuru yapmaları ve bu başvurularını internetten görmeleri gerekiyor. Hatta ösym başvurusunu görenlerin birde çıktısını almasını istiyor işte detaylar

2012 Kpss Ortaöğretim ve Önlisans Başvurusunun Son Günü Ne zaman

Başvurunun son tarihi bugün yani 11 temmuz 2012. başvuru yapmayan adayların bugün kesinlikle yapmaları gerekiyor.

2012 Kpss Orta Öğretim ve Önlisan Başvurusu Uzatılacakmı

Ösym bu konuda adayları sık sık uyardı ve bu süre kesinlikle uzatılmayacağı duyuruldu. Bu nedenle adayların bu gün yani 11 temmuzda başvuru işlemlerini yapmaları gerekiyor.

2012 den Sonraki Kpss Ne Zaman

Bu haberi akşam okudunuz ve baktınız başvuru süresi geçmiş. Şimdi aklınıza gelecek ilk soru gelecek sınav ne zaman olacaktır. ortaöğretim ve önlisans kpss 2 yılda bir yapılır. yani 2014 yılını beklemek zorunda kalacaksınız.

BASIN DUYURUSU

(10 Temmuz 2012)

2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans:

Başvuruların Tamamlanması

23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak olan 2012 Kamu Personel Seçme Sınavına (2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) başvuru işlemleri 18 Haziran 2012 tarihinde başlamıştır.

2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı için 10 Temmuz 2012 saat 17.00 itibariyle toplam 2.673.310 aday sınav ücretini yatırmış, 2.531.007 aday başvuru işlemini tamamlamıştır.

Sınava başvurular 11 Temmuz 2012 tarihinde sona erecektir. Bu sınava, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde 3 milyona yakın adayın başvuru yapması beklenmektedir. 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak sınav için, başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Sadece sınav ücretini yatırmış olmak, Aday İşlemleri Sistemine (http://ais.osym.gov.tr) ) herhangi bir nedenle giriş yapmak, şifre değiştirmek vb. işlemler sınava başvuru sayılmamaktadır. Yukarıda belirtildiği üzere, sınav ücretini yatırdığı halde sınava başvuru bilgisi olmayan 142.303adayın başvuru yapmamış ise en kısa sürede başvurularını tamamlamaları, başvurusunu yapmış adayların ise başvuru bilgilerini Aday İşlemleri Sisteminden mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir.

Başvurunun son günü olan 11 Temmuz 2012 tarihinde, sınava katılmak isteyen ortaöğretim mezunu tüm adaylar ile bireysel başvuru hakkı olmayan ön lisans mezunu adayların bir Başvuru Merkezinden başvurularını tamamlamaları, İnternet üzerinden bireysel başvuru yapacak adayların da en kısa sürede başvurularını yapmaları yararlarına olacaktır.

Sınav ücretini yatıran ancak başvuru işlemini tamamlamayan adayların 11 Temmuz 2012 tarihinde başvuru işlemini tamamlamaları, sınav ücretini yatırıp başvuru işlemini tamamlayan adayların ise başvuru bilgilerini, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden kontrol ederek başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmeleri ve bu dökümü, sınavın diğer tüm aşamalarında gerekeceğinden özenle saklamaları çok önemlidir.

Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI