Bugün twitter da tt olan ömer tuğrul kimdir ? Ömer tuğrul inançer neden tt oldu. İşte ömer tuğrul inançer hakkında bilgiler. ömer tuğrul inançer twitter adresi

Ömer Tuğrul İnançer Kimdir
Ömer Tuğrul İnançer (d. 1946, Bursa), Türk tasavvuf düşünürü ve müzisyeni, radyocu ve avukat.

Ömer Tuğrul İnançer 1946 yılında Bursa’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak, avukatlık yapmıştır. 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nda çalışmıştır.[1][2] Ayrıca TRT için yapmış olduğu dini sohbet programları vardır.

733. – 736. TRT’nin Vuslat Yıldönümünde sunuculuk ve yorumculuk yapmıştır.

Ömer Tuğrul İnançer Kitapları

Dinle Neyden & Mesnevi Sohbetleri
Vakte Karşı Sözler
Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Sohbetleri
Bir Muhammedi Aşık: Hz. Mevlana
Muhabbet Peygamberi Hz. Muhammed (sav)
Sohbetler
Gönül Gözü (Kenan Gürsoy)
Şarkılar Seni Söyler (Ahmet Özhan ile)
Aşk Kağıda Yazılmıyor (Ayşe Şasa, Abdurrahim Karakoç, Lale Müldür, Erol Göka, Sadık Yalsızuçanlar, Enis Batur, Laurent Mignon, Mahmud Erol Kılıç ile)

Ömer Tuğrul İnançer TV ve Radyo Programları

Tuğrul İnançer ile Seyir Defteri (Burç FM)
Mesneviden : Mehmet Fatih Çıtak ile birlikte (Mehtap TV)
Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Dünyamız: Saadettin Acar ile birlikte (TRT Türk)

TRT’de canlı yayınlanan iftar saati programında “Hamilelerin sokağa çıkması terbiyesizliktir” diyen Ömer Tuğrul İnançer’e tepki yağdı.

Ömer Tuğrul İnançer Hamileler İçin Ne Dedi
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VflafM9qnH4[/youtube]

Diyanet’ten, “Dinimizde kadına tecrit yoktur” açıklaması gelirken, TRT sözlerle ilgili olarak, “Bu kurumu bağlayan bir görüş değildir” dedi.

TRT 1’de iftar saatlerinde yayınlanan ‘Ramazan Sevinci’ programının önceki günkü konuğu Türk tasavvuf düşünürü ve avukat olan Ömer Tuğrul İnançer’in sözleri gündeme damgasını vurdu.

İNANÇER’İN TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİ

Şeyh Vefa’nın hanımının haram lokma yemesiyle ilgili bir hikayesini anlatan İnançer, konunun hamileliğe gelmesi üzerine şöyle bir yorum yaptı: “Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar. Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir.”

SÖZLER BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Programda Şeyh Vefa’nın menkıbelerinden bahseden İnançer, hamile kadınlar hakkında yaptığı yoruma canlı yayınlanan programın ardından tepki yağdı.

Ömer Tuğrul inançer kimdir

Ömer Tuğrul inançer kimdir