Oruç tutarken susuzluğu gidermek mümkün mü? ilginç gelebilir ama yinede bu konuda bir kaç bilgi vermek iyi olacaktır diye düşünüyoruz. Oruçluyken susuzluğu en az hissettirecek pratik bilgiler sizlerle

Oruçluyken susuzluk gidermek mümkün mü?

Oruç tutarken susuzluğu su içmek haricinde gidermek mümkün olabilir. En azından susuzluğu gidermek yerine su kaybını önlemek daha yerinde olacaktır.

Oruçluyken Susuzluk çekmemek için ne yapmak gerek ?

Ramazan ayında sıvı tüketimine dikkat etmek gerekir. Sıvı tüketimi sahurda değil iftardan itibaren dikkat etmek gerekiyor. sadece su ile değil sulu meyve veya sulu yemeklerle su ihtiyacı giderilmeli. ve iftardan sahura kadar yine sıvı alımına dikkat edilmeli.

Bazen sadece sahurda litrelerce su içenlerimiz vardır. bu bazı durumlarda zararlıda olsa susuzluk bakımından zaten içtiğiniz gibi bir kaç saat sonra yine çıkartacaksınız. onun için sıvı alımını zamana yayarsak daha iyi olacaktır.

Gün içinde susuzluk çekmemek için ne yapılmalı

 • Gün içinde sıvı kaybına yol açacak hareketlerden uzak durmak gerek
 • Sıvı alımını sadece sahurda değil iftardan sahura kadar yaymak gerek
 • Güneş ışığından ve güneşten olabildiğince uzak durmak
 • Duş Almak
 • gibi artenatifler geliştirebilirsiniz.
  Duş olmanın orucu bozup bozmadığı ile ilgili olarak
  Oruçluyken Duş alınabilir mi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  Susuzluğun arttığı zamanlarda eğer terleme veya vücutta sıcaklık varsa bir şişeye su doldurup dondurduktan sonra soğukluğunu ayağınıza veya vücudunuza yayabilirsiniz. çok yapmamakta fayda var hasta edebilir ama rahatlayıncaya kadar bu işlemi yapabilirsiniz

  susuzluk-cekmemek-icin-neler-yapilir