Php bilindiği gibi dünya üzerinde uzun yıllardır adındın sıkça söz ettiren bir web yazılım dilidir. Php öğrenmek isteyen insanları bu dili hem hızlı hemde basit bir şekilde nasıl öğrenebileceklerini merak ediyorlar. Bizde bu dille yeni tanışan kişilere yol göstermesi açısından bu yazıyı hazırladık. Nasıl iyi bir php kodlayıcısı olursunuz ve bunu nasıl kısa sürede yaparsınız bunu öğrenelim.

Php web yazılım dili dünya çapında kendini kanıtlamış bir dildir. Bir çok büyük sistem php dili ile yazılmıştır. Bu işe başlayan insanların aklındaki ilk soru neden php sorusudur. Php ile yapılan siteler yada web projeleri başka dillerle yapılamaz gibi cevabını bir türlü algılayamayacakları bir sorudur bu.

Yazılım dilleri nedir

Yazılım dili aslında güzel bir isimlendirme olmuştur. Normalde insanların iletişim için kullandıkları dil ile bunun arasında hiç bir fark yoktur. Arapça Farsça Almanca ingilizce türkçe vs dünya üzerinde bir çok dil var. şimdi düşünün bu dillerin hepsiyle kitap yazılmazmı yada şiir yazılmazmı işte yazılım dilleri arasındaki farkda budur. Sadece yazı şekiller farklıdır sonuç hep aynıdır. sonuçta bir sonuç vermesi isteniyor ve bunu farklı tag larla yapıyoruz. Bu işin temelide budur. Yani asp.net ile yaptığınız projenin aynısını php ile yapabilirsiniz bu hiç bir zaman imkansız değildir.

 

Peki Php Nasıl bir dildir

Herkes yazılım dilinin nasıl olduğunu merak eder. Bu konular kişiden kişiye değişiklikler gösterir. mesela okubil.com php tabanlı bir dile sahiptir. Php nasıldır diye sorarsanız tabiki iyi bir dil yapısıdır aynı zamanda asp.net te güzel bir dildir. Bunların derecelendirmesi yanlış olabilir onun için size en uygun dil hangisidir buna siz karar verceksiniz. Eğer karar veremiyorsanız hemen herhangi birinden başlayın ve daha sonra diğer dillere bakarsınız. En kötü karar bile kararsızlıktan kötüdür unutmayın.

 

Php Nasıl hızlı öğrenilir

Bunun cevabı aslında size kalmış bir sorudur. Öncelikli olarak eliniz altında bir php kitabı olması şarttır. Rıza çelik a dan z ye php kitabı önerilir tabi diğer kitaplarda aynı şekilde tavsiye edilir ama ben araştırmalarıma göre bu kitabı beğendim ve aldım. Php dili şuanda bir çok sitede temek konu olarak işlendiği için aslında her yerde her zaman bulabileceğiniz konular var. Tabi görsel video ders anlatımları sizi daha çok hızlı ileriye götürecektir. Bunun için internetteki görsel videoları izlemeniz sizi daha hızlandıracaktır.

 

Php dili nasıl kolay öğrenilir

öncelikli olarak kendinize gaz verin. İnternette neler yapıldığına bakın ve sizin bundan daha iyi şeyler yapacağınıza inanın. Zaten php adını andıysanız eğer sizi bu yola çıkaran bişey var demektir. kendi sitenizi yapmak gibi kendi projeleriniz yapmak gibi bunun için en kolay yol motivasyondur internette sınırsız kaynak ve ders var hepsini okuyun izleyin bir bakmışsınız kendiniz aklınıza gelen projeleri yapıyorsunuz. php derslerine okubil olarak gelercek zamanda başlayacağız. şimdilik bir giriş yapmış olduk. Sorularınız olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.

php_nasil_ogrenilir