Ramazan Ayı boyunca birçok ilde iftar çadırı kurulur. Her Ramazan Ayında özellikle büyük şehirlerde birden fazla yerde iftar çadırları birçok kişiye iftar yemeği verilmesini sağlıyor. Ramazan Ayında İstanbul Ve Ankara’da İftar Çadırları Nerelerde Kurulacak?

Ramazan Ayında İstanbul Ve Ankara’da İftar Çadırları Nerelerde Kurulacak?
İSTANBUL’DA ETKİNLİKLER

Fatih’te Ramazan boyunca her gün 5 bin kişi, Eminönü’nde kurulan çadırda iftar yapacak. Tüm camilerde teravihten sonra cemaate soğuk şerbet ikram edilecek.

Eyüp’te eski Ramazanlar Haliç kıyısındaki ‘Direklerarası’nda canlandırılacak. Tarihi Cülus Yolu’nda açık hava iftarları ve sahur programları düzenlenecek.

Zeytinburnu Belediyesi bu yıl iftar sofralarını ilçenin yanı sıra Çanakkale, Diyarbakır, Kastamonu, Çankırı, Giresun, Konya ve Batman’da kuracak.

Bayrampaşa Belediyesi, Bereket Kon-voyu ile semt sakinlerini Balkanlar’a götürecek. ‘Komşuluk iftarları’ ile de ilçe sakinleri berekete ortak olacak.

Üsküdar’da iftarlar başta iskele meydanı olmak üzere 8 ayrı noktada verilecek. Her gün 25 bin kişi çorba, etli ve nohutlu pilav, tulumba tatlısı ve ayrandan oluşan menü ile oruç açacak.

Beyoğlu Belediyesi, Hasköy sahiline kuracağı sahne ile İstanbullulara Haliç kıyısında unutulmaz Ramazan coşkusu yaşatacak.

Başakşehir’de 13 mahallede kurulan iftar sofraları ve tüm etkinlikler, internetten canlı olarak izlenebilecek.

ANKARADAKİ ETKİNLİKLER
ANKARADAKİ İFTAR ÇADIRLARI
Hacı Bayram Camisi,

Gençlik Parkı,

Güvenpark,

Gazino otobüs hareket noktası,

Sincan Lale Meydanı,

OSTİM Metro İstasyonu yanı,

Siteler Girişi üst geçit ayağı,

Abidinpaşa Makro Market