Ramazan Ayında Nerdeyse Tüm Kanallar Ramazanla ilgili programlar yapmaya başladı. Mukabele yapanlar Dini Programlar yapanlar sayısı bir hayli fazla işte Ramazan 2011 Televizyon Programları

Bir ay boyunca Ramazan’ın manevi atmosferinden faydalanmak isteyen kanallar, yayın akışlarında değişiklikler yaparak dinî programlara öncelik verdi. Birbirinden ünlü konuklar, yeni yüzler, dinî içerikli dizi ve filmler, ilahi yarışmaları, Anadolu’dan Ramazan manzaraları, mukabeleler ve dünya Kuran-ı Kerim okuma şampiyonu Hafız Selman Okumuş’un Kılıç Ali Paşa Camii’den sunacağı program… Bu Ramazan ayında da ekranlarda dolu dolu iftar ve sahur programları izlemek mümkün. Bakalım hangi kanalda kimler ve neler var…

TRT 1 Ramazan Ekranı : Pek çok alanda kendisini yenileyen TRT, kaliteli Ramazan programlarıyla da ilk sıralarda. Bu Ramazan kanalın iftar programını yine Serdar Tuncer sunacak. Sahurda ise Dursun Ali Erzincanlı naat okuyacak.

ATV Ramazan Ekranı : Kanalın yeni transferi Doç. Dr. Nihat Hatiboğlu, Ramazan ayı boyunca her gün iftarda ve sahurda ekran karşısında olacak.

SAMANYOLU TV Ramazan Ekranı : Bu yıl yoğun bir hazırlık süreci geçiren kanal, Ramazan için oldukça iddialı program ve dizileri ekrana taşıyor. İslam’a uzanan yolculuk ile ‘Barış Köprüleri’, Murat Yeni ile kutsal topraklarda ‘Mukaddes Yolculuk’, ‘İftar Zamanı’, ‘Gecenin Bereketi’, 70 hafız ile ‘Mukabele’ ve TV’de ilk kez yayınlanacak yeni dizi ‘Işık Süvarileri’ ekrana gelecek.

TNT Ramazan Ekranı : Yüksek bütçeli filmlerle sinema severlerin sinemadan sonraki ikinci adresi olan kanalda, Ramazan boyunca Dolmabahçe Camii İmamı Halil Necipoğlu’nun sunacağı İftar Vakti ve Sahur Vakti programları yayınlanacak.

Kanal 7 Ramazan Ekranı : Doç. Dr. Mustafa Karataş ‘İftar Saati’nde, Ömer Döngeloğlu ‘Sahur Vakti’nde izleyiciyle buluşacak. Zulüm karşısında sessiz kalmayan Muhtar’ın mücadelesini anlatan “Hz. Ali’nin Fedaisi: Muhtar” dizisi ile ilahi sevenlerin buluştuğu “Gönülden Sesler” yarışma programı da Ramazan boyunca ekranda.

STAR TV Ramazan Ekranı : Ramazan boyunca her gün ekrana gelecek olan Mukabele’yi, dünya Kuran-ı Kerim okuma şampiyonu Hafız Selman Okumuş, Mimar Sinan’ın eseri Kılıç Ali Paşa Camii’den sunacak. Ayrıca, yaşanmış olaylardan yola çıkılarak hazırlanan Türkiye’nin Kahramanları, yüreklere dokunan hikayeleri ile ekranda.

24 Ramazan Ekranı : Ramazan boyunca Faruk Beşer’in sunduğu iftar ve sahur programları ekrana gelecek.

MEHTAP TV Ramazan Ekranı : Yrd. Doç. Dr. Fatih Çollak hoca’nın idaresinde, hafızların dönüşümlü olarak Üsküdar Ayazma Camii’nde okudukları ‘Mukabele’ bir geleneği ihya etmeyi amaçlıyor. Kur’an sevincini ekrana taşımak adına hazırlanan ikinci proje ise “Kur’an Öğreniyorum” adını taşıyor. M. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin hafta içi her gün yayınlanan ‘ Kırık Testi’ sohbetleri de özel konularla ekrana geliyor.

Kaynak: zaman.com.tr