Yıllardır RTÜK dizilerdeki sevişme sahnelerini ve kliplerde sınırları zorlayan cinselliğe müdahale etmiyordu. Müslüman bir ülkede bazılarını çağdaşız ne var sevişme sahnesi suçmu gibi saçma sapan söylemlerine alışmaya başlamıştık. Mynetin yaptığı habere göre RTÜK ahlak bekçisi kesildi diyor. Evet ahlak bekçisi rtük ve iyikide öyle herkes milletin beynini cinsellikle yıkanamayacağını öğrensin

Soner ile Aylin’in sevişmesine RTÜK cezası
“Öyle bir geçer zaman ki” adlı TV dizisindeki 2 dakika 9 saniyelik sevişme sahnesini uzun buldu ve ceza verdi.

Erotik oldukları gerekçesiyle yerli müzik klipleri için TV’lere ceza veren RTÜK, şimdi de ”Öyle bir geçer zaman ki” adlı TV dizisi nedeniyle Kanal D’ye ceza uyguladı. RTÜK, gece saat 23.00’de yayınlanan dizideki sevişme sahnesinin, 2 dakika 9 saniye sürdüğünü de hesaplayıp, bu görüntülerin, çocukların ahlaki gelişimine zararlı olduğu kanısına vardı.

RTÜK’ün son toplantısında dizinin 52. bölümündeki sevişme sahnesi ele alındı. Dizi karakterlerinden Soner ile Aylin’in karanlık bir ortamda ve sadece öpüşmelerinin ekrana geldiği 2 dakika 9 saniyelik sevişmeleri, ”Uzun” bulundu. ”Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zararlı” gerekçesiyle de, Kanal D’ye uyarı cezası verildi.

Rtük ün bu çalışmalarını destekliyoruz