Saatler gerimi alınacak ilerimi alınacak. Bir çok kişi ilk önce bu soruyu merak ediyorlar. Saatler yaz saati uygulamasıyla gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla 1 saat geri alınacak. Çünkü güneş erken doğduğu için ve erken battığı için ileri alınması mantıksız olurdu. ikinci soru ise saatler hangi gece geri alınır

Bu sorunun cevabıda cumartesi gecesi alınır. Yani bu gece 26 ekim gecesi ve 27 ekim sabahı olan saat 04:00 de saatler 1 saat geri alınır. Bunun nedenide büyük ihtimalle pazar gecesi alınması durumunda pazartesi günü herkesin saatleri şaşıracak olmasıdır.

Bu gece 26 Ekim 2013 saatlerinizi 1 saat geri almayı unutmayın.
Teknolojinin gelişmesiyle telefonlar bilgisayarlar ve akıllı saatler bunu otomatik yapıyor. Tabi bunu yaparkende dikkatli olmanız gerekiyor bir kaç yerden saatinizi kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü bazıları otomatik alıyor bazıları almıyor. Kullandığınız alet geriye alır birde siz geriye alırsınız 2 saat geri alınmış olur. Siz otomatik alıyor diye almazsınız ve herkesten bir saat ilerde yaşarsınız. bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor.

saatler_hangi_gece_geri_alinacak