Sabahleyin bir türlü yataktan kalkamayanlardan mısınız? Ve bundan da şikayet ediyorsanız işte güne enerjik uyanmak için ipuçları. Sabah Enerjik Uyanmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Sabah Enerjik Uyanmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Sabahleyin bir türlü yataktan kalkamayanlardan mısınız? Ve bundan da şikayet ediyorsanız işte güne enerjik uyanmak için ipuçları.

* Her zaman uyanddığınız saatte uyanmaya çalışın. Haftasonu biraz daha uyumak isterseniz bu bütün gününüzün mahvolmasına sebep olabilir. Her zaman aynı saatte uyanmaya çalışın.

* Uyanır uyanmaz bir bardak su için. Gece boyunca susuz kalan vücudunuz halsiz kalacaktır. Bir bardak su içerek yeterli enerjiye sahip olabilirsiniz.

* Eğer sabah uyanır uyanmaz güneş odanıza doğuyorsa,akşam perdeleri biraz aralayıp yatın. Güneş çok daha kolayca uyanmanıza yardımcı olacaktır.

* Alarmınız sevdiğiniz canlı güzel bir müzik olsun. Klasik alarmlardan kurtulun.

* Yataktan kalkar kalkmaz bikaç egzersiz hareketi uygulayın. Basit birkaç egzersiz enerjik olarak güne başlamanıza yardımcı olacaktır.

* Güne kahvaltı yaparak başlayın. Karbonhidrat ağırlıklı bir mönü yerine protein tercih edin.

* Limon kuklayın. Evet limonu ikiye kesip kokusunu içinize çekin. Limonun içinde bulunan linalool isimli maddenin öfke ve stresi kontrol altına aldığı tespit edilmiştir. Özellikle stresi kontrol altına alarak güne başlamak çok daha iyi gelecektir.

* Sabah uyandığınızda şükredin. Ne için mi? Bu sabah gözlerinizi açabildiğiniz için,nefes alabildiğiniz için,sağlıklı olduğunuz için,sevdiklerinizin yanınızda olduğu için,iyi bir işe,eşe,çocuğa,eve vs. vs. sahip olduğunuz için. Yani güne sahip olduğunuz şeyler için şükrederek başlayın. Sahip olduğunuz çok şey olduğunu farkedeceksiniz.

sabah_enerjik_uyanmanin_yollari