Kadın erkek mutlaka hepimiz için saçlarımız çok önemlidir. Ama biz kadınlar için saç bakımı biraz daha önemli oluyor galiba. Saçlarımızda oluşan bazı sorunlar ruh sağlığımızı nasıl da bozar bazen değil mi? Peki evinizde çok pratik uygulamalarla saçlarınıza bakım yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Reyonlarda sürekli bakım ürünü arayanlardan mısınız?

“Saçlarım dökülüyor, Saçlarım çok kuru, saçlarımda kepek var, saçlarım uzamıyor vs…” diye dert yananlardan mısınız?

Tüm bu sıkıntılarınızın çözümü için küçük bir araştırma yaptım. Sürekli şampuan değiştirmekten, reyonlarda bakım ürünleri aramaktan bıktıysanız bu uygulamaları denemenizi tavsiye ediyorum…

Saç dökülmesi için: 20 gram çörek otunu öğütüp, 20 gr. susam yağı ve 10 gr. defne yağı ile karıştırın. Saçınıza sürüp 3 saat bekletin.

Kuru saçlar için: Badem yağını yıpranmış bölgelere sürün. Yağın 30 dakika kadar saça nüfus etmesini bekledikten sonra yıkayın.

Saçtaki kepeklerden kurtulmak için: Saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna biraz elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın.

Saçlarınızın çabuk uzaması için: Bir dilim taze zencefili blender’dan geçirin ve kaynatın. Sonra da suyu ile 15 dk masaj yapın.

Saçlarınızın ışıl ışıl olması için: 2 yumurtayı biraz sütle karıştırın ve saçınıza uygulayın. 10 dk bekletip saçınızı yıkayın.

Saç diplerindeki kaşıntılar için: Beş adet aspirini dövüp, maden suyu ile karıştırın. Karışımı saç diplerine sürün ve 15 dk. sonra durulayın.

Gür Saçlar İçin: 50 gr. taze civanperçemini 1 lt. suda 10 dk kaynatıp süzün. Her gün saç diplerine bununla masaj yapın.

sac-bakımı