Saç bir insanın güzelliğinin görünmesine yardımcı olur. Özellikle bayanlar saçlarının bakımlı ve güzel görünmesine çok dikkat ederler. Saçı çabuk uzamayanlar mutlaka vardır. Bunun için neler yapılabilir bir bakalım. Saçların Çabuk Uzaması İçin Neler Yapmak Gerekir?

Saçların Çabuk Uzaması İçin Neler Yapmak Gerekir?

Saç bir insanın güzelliğinin görünmesine yardımcı olur. Özellikle bayanlar saçlarının bakımlı ve güzel görünmesine çok dikkat ederler. Saçı çabuk uzamayanlar mutlaka vardır. Bunun için neler yapılabilir bir bakalım.

Saç bakımı vücut bakımı ve beslenmeden geçer.

Beslenme saçların yapısını çok yakndan ilgilendirir.

Dengeli beslenme sayesinde saçlar hem güzel görünür hem de olması gereken uzunluğa zamanında ulaşır.

Dengeli ve düzenli bir beslenme mevsiminde olan herşeyden ölçülü bir şekilde yemektir.

Demir bakaımından zengin olan yumurta,et,yeşil yapraklı sebzeler, kuru fasulye gibi gıdaları düzenli olarak tüketebilirsiniz.

Saçlarınız için evde doğal bakım da yapabilirsiniz.

Bir kasenin içine bir yumurta sarısı,1 çay bardağı çayın demi, bir yemek kaşığı zeytinyağı,birkaç damla limon suyu ve bir tatlı kaşığı ceviz yağını karıştırıp özellikle saç derisine masaj yaparak sürün. Kuruyunca güzelce yıkayın, Bol şampuan kullanın ki yumurta kokusu olmasın ama bol su ile de güzelce durulayın.

Başka bir formül daha var.
Bir kasenin içine belirli öçülerde yoğurt,yumurta,limon suyu ve kınayı karıştırın. Saçınıza ve saç derinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat sonra güzelce durulayın.

hizli_sac_uzatmak_icin_neler_yapmak_gerekir