Murat beyin sorusu : Kılık kıyafet geğişikliğinde bıyık sakal bırakmak serbes olacakmış bu serbeslik infaz koruma memurları ve askerler içinde geçerli mi….??? cevaplarsanız sevinirim..
okubil cevap : Demokratikleşme paketi ile yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Paket içeriği başbakan tarafından açıklandı ve memurların bıyık bırakması, favori uzatması ve saç uzatması serbest hale geldi. Peki sakalda serbestmi ve hangi kurumlarda bu serbestlik olacak

Başbakan tarafından açıklanan paketin içeriği aslında detaylara inildiğinde sadece başbakanın açıkladığıyla kalmayacak. Pakette bıyık bırakmanın ve saç uzatmanın serbest olduğu belirtildi. Sakal hakkında bir görüş henüz yok. memurların sakal bırakması veya memurların sakal uzatması serbestmi sorusuna şuanda resmi olarak bir cevap verilmemiştir. Ayrıca başbakanın türban(kılık kıyafet) konusunda askeri kurumların dışında serbest olduğunu açıklaması sorunuza karşılık gelebilir. TSK, yargı ve Emniyet hariç diğer kamu kurumlarında türban serbest. diyen başbakan recer tayyip erdoğan’ın açıklamasında sonuç olarak askeriye için böyle bir uygulama olmayacağına işaret. Yani yeni yasa ile askeriyeleri kapsamıyor.

Bu konu ileri günlerde daha net olacaktır büyük ihtimalle.

Kılık kıyafet düzenlemesi yapıldığı zaman hangi kurumları kapsadığı herşey net olaka açıklanacaktır.

okubil_cevap