Sararan dişler genel olarak herkesin sorunudur. Özellikle sigara,çay ve kahve tiryakisi iseniz dişlerinizin renginden çok fazla rahatsız oluyorsunuz demektir. Diş macunu yeterli gelmediği zaman evde dğal yollarla dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.Sararan Dişler Doğal Yollarla Nasıl Beyazlar?

Sararan Dişler Doğal Yollarla Nasıl Beyazlar?

Sararan dişler genel olarak herkesin sorunudur. Özellikle sigara,çay ve kahve tiryakisi iseniz dişlerinizin renginden çok fazla rahatsız oluyorsunuz demektir. Diş macunu yeterli gelmediği zaman evde dğal yollarla dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Sararan dişler için önerilecek ilk şey çilektir. Hemen hemen herkesin çok severek yediği bir meyve olan çilek diş üzerinde leke oluşumunu engeller. Bir çileği alıp dişlerinizi ovalayabilirsiniz. Çileğin içerisindeki asit ve şeker diş minesine zarar vermesin diye ovalama işlemi bittikten sonra ağzınızı bol su ile çalkalayın.

Elma sirkesi ve limon suyu diş beyazlatmada kullanılmaktadır. Fakat bu maddelerin sık kullanımı diş minesine zarar verebilir. Diş çürümelerine yol açabilir.

Bazı gıdalar vardır ki bunları kabuklarıyla tüketmek dişlere oldukça yararlıdır. Elma, havuç, karnabahar ve armut dişlere leke yapan bakterileri temizler.

evde_dis_beyazlatma_nasil_yapilir