Özellikle bayanlar için çok büyük bir sorundur. Kol sarkmaları çok da hoş görünmeyen bir tablo ortaya koyar. Yaş ilerledikçe daha da fazlalaşan kol sarkmalarını genç bayanlarda da görmek mümkün. Sarkan Kollar İçin Neler Yapılabilir? Kol Sarkmasını Engelleyen Egzersizler

Sarkan Kollar İçin Neler Yapılabilir? Kol Sarkmasını Engelleyen Egzersizler

Özellikle bayanlar için çok büyük bir sorundur. Kol sarkmaları çok da hol görünmeyen bir tablo ortaya koyar. Yaş ilerledikçe daha da fazlalaşan kol sarkmalarını genç bayanlarda da görmek mümkün.

Biraz kollara yönelik egzersizle bu hoş olmayan kol sarkmalarından kurtulabilirsiniz.

İşte gayet basit kol egzersizleri;

Genellikle bayanlar markete gidip elleri kolları torbalarla dönerler. Marketle ev arası mesafe biraz varsa, poşetleri taşımak egzersiz yerine de geçebilir. Ama böyle bir durumla karşı karşıya kalmıyorsanız kollarınız için şınav çekmelisiniz. Şınav kol kaslarınızı sıkıştırmak için size yardımcı olacaktır. Yavaş yavaş başlayın. Biranda çok fazla sayı ile başlamayın. Az sayı ile başlayarak gün geçtikçe sayının miktarını fazlalaştırın.

Ağırlık kaldırmak kol yağlarını eritmek için en çok tavsiye edilen bir yöntemdir. Evinizde ağırlık aletleri yoksa 2 yada 2,5 litrelik su şişelerini doldurarak bu hareketleri yapıp kollarınızı çalıştırabilirsiniz.

Makas hareketiyle de kollarınızın sarkmasını engelleyebilirsiniz. Bu hareket oldukça basittir. Omuzlarınızı düz olarak öne uzatın ve makas gibi sağ ve sol kolu üstü üste getirerek sırayla hareket ettirin. Önce sol kolu yukarı, sonra sağ kolu yukarı, bu sırayla 20 kez tekrarlayın.

Kol sarkması probleminiz varsa bunu ancak egzersizle halledebilirsiniz. Ne kadar diyet yapsanız az yeseniz de egzersiz yapmadan kolllarınızın sarkmasını düzeltemezsiniz.

kol_sarkmasina_karsi_egzersizler