Seksenler dizisi trt 1 in bu yıla damgasını vuran dizilerden. Seksenler Dizisi ne zaman sezon finali yapacak diye merak eden dizi takipçileri için üzücü haberi verelim. Seksenler dizisi 25 haziran salı günü sezon finali yapıyor. Sezon finalinde ilk defa bir bakan oyunculuk yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç seksenler dizisinde rol aldı işte ayrıntılar

Seksenler 2013 Final sezonu 25 Haziran salı günü son bölümü yayınlanacak işte fragmanı
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-nRLNB2fFHQ[/youtube]

seksenler ayrılık ayrı bir hüzünmüş fragmanı
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8GmuQo_vvLo[/youtube]

ve işte suat kılıç’ın seksenlerde oynadığı bölüm
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=r0E8VmzRMnE[/youtube]

İstanbul 2020 Olimpiyat oyunlarına, “Seksenler İstanbul 2020 Olimpiyatlarını destekliyor” sloganıyla destek veren dizide, spor yapan bir genci canlandıran Kılıç, kısa rolünde spor yapmanın önemine ve olimpiyatlara dikkat çekti.

Dizide, pastanede geçen diyalogda Kılıç’ın replikleri ise şöyle:

“Ne kadar sağlık o kadar spor. Ne kadar spor o kadar sağlık. Gün gelecek bu ülke olimpiyat düzenleyecek ülke olacak. Gün gelecek bu ülkede olimpiyatın bütün değerleri yaşama alanı bulacak. Bir gün gelecek bu ülkede milyonlarca lisanslı sporcumuz olacak. Sertifikasını almış, spor alanlarını kullanan, spor salonlarını kullanan, hatta öyle inanıyorum ki, bir gün gelecek bu ülkede yüzme havuzu olmayan vilayet kalmayacak. Hem de kapalı hem de olimpiyat ölçülerinde yüzme havuzu olacak. Atlama kuleleri olan ve yüzme havuzu olmayan il kalmayacak. Buna ben inanıyorum.”

Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Çonka, İlker Ayrık, Serhat Kılıç, Berat Yenilmez ve Mehmet Elmas gibi sanatçıların yer aldığı dizinin Bakan Kılıç’ın rol aldığı bölümü ise henüz yayınlanmadı.

Bakan Kılıç yaptığı açıklamada, 2020 Olimpiyatlarına iş dünyasından, medyadan ve halktan büyük destek olduğunu söyledi.

Sanat camiasından da olimpiyatlara büyük destek verildiğini belirten Kılıç, “Türkiye ihraç ettiği dizilerle bölgede söz sahibi bir ülke. Dizilerin milyonlarca izleyicisi var. Dizi yapımcıları da Türkiye’nin 2020 olimpiyat adaylığına destek veriyor. Bu anlamda en önemli destek de Seksenler dizisinden geldi. O konseptte dizide küçük bir rol üstlendim. Yapımcı Birol Güven’e teşekkür ediyorum” dedi.

80ler-dizisi-suat-kilic