Son zamanlarda selen soyder in adı twitter dünyasında sıkça anılır oldu. Tolgahan sayışmanla adı anılan güzel aslında gerçekten güzel. 2007 Miss Turkey güzeli hemde. Selen soyder hakkında bilgiler ve bilinmeyen yönleri twitleri ve twitter adresi gibi tüm merak edilen bilgiler şöyle

Selen Soyder tam adı : Mükerrem Selen Soyder
Selen Soyder Yaşı ve Doğum Günü : 26 Aralık 1986,
Selen Soyder Nereli : Alsancak İzmir)
Selen Soyder Nerden Tanıyoruz : Türk model ve 2007 Türkiye güzeli.
Selen Soyder tahsili
İlk ve ortaöğrenimini Izmir Alsancak Salih Isgoren ilkogretim okulunda tamamlayan Soyder, liseyi de İzmir Selma Yiğitalp Lisesi´nde tamamladı.Aynı sene Anadolu Üniversitesi halkla ilişkiler bölümüne girdi.Rock grubu Çalar Saat´e ilk kliplerinde yer alarak destek verdi.Çeşitli reklam filmleri ve müzik kliplerinde rol aldı 2007 yılında 1200 kişinin başvurdugu Türkiye güzellik yarışması Miss Turkey 2007 de Türkiye güzeli seçildi ve Türkiye´yi Miss World 2007´de 106 ülkenin içinde Çin’in Sanya adasında temsil etti.ilk 5’e giremedi.kariyerine modellik üzerine değil oyunculuk üzerine devam etmiştir.

Fizik Özellikleri

Boyu : 1.77 cm
Saç rengi : Bakır kızıl
Göz rengi : Koyu kahverengi
Beden Ölçüleri : 89-60-90
Twitter adresi : Selen Soyder @Mselensoyder

Yanya göçmeni bir ailenin ilk ve tek çocuğu olarak 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir, Alsancak’ta dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de bitirdi. 2007 yılında Star TV’nin düzenlediği ve 1200 kişinin başvurdugu Türkiye Güzellik Yarışması Miss Turkey 2007’de Türkiye Güzeli seçildi ve Türkiye’yi Miss World 2007’de 106 ülkenin içinde Çin’in Sanya adasında temsil etti. İlk 5’e giremedi. 2007 yılında Vakko’nun modeli olmuştur. 2010 yılında FOX TV’de yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde başrolde oynamıştır, canlandırdıgı Toprak karakteriyle Lale Devri isimli diziye geçerek Türk dizi tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisidir.