Kadınların korkulu rüyası olan selülit bazen kurtulunmaz büyük bir sorun olarak görünür.Ama uzmanlara göre selülitin olmasını önlemek bizim elimizde.Peki nasıl? İşte cözüm

Selülit bacakların başlıca düşmanları arasında yer alıyor. Salataların ve yemeklerin vazgeçilmezi limon bitkisi selülitin tedavisinde mucize sonuçlar veriyor. Selülit rahatsızlığını yenmenin yolunun mutfaktan geçtiğini söyleyen uzmanlar greyfurt, limon, brokoli ve yeşil yapraklı sebzeler portakal görünümünü vücuttan sildiğini açıkladılar.

Selülitlerin dostu, katı yağlar, soslu yiyecekler, salamura turşu ve tuzlu yiyecekler, kızartmalar, kremalı hazırlanmış besinler, mayonez, hardal, kahve çeşitleri, soda, gazlı ve karbonatlı içecekler.

Ceviz, badem, kuru kayısı, kuru soğan, bürüksel lahanası, sarımsak, brokoli, karnabahar, armut, kavun, karpuz, greyfurt, limon, portakal, kivi ve mandalina en iyi selülit iyileştirici besinler.

Kilo vermek ve düzenli fiziksel aktivite yapmak, buna ek olarak selülit masajları pürüzsüz cilt için yapılabilecek en önemli unsurlar.