Son yıllarda insanların aşk hayatları çok karmaşık oluyor. Sevgililerinden ayrılanlar ve eşlerinden ayrılanlar çoğunlukta. Peki ayrılmamak için ne yapmak gerek. Ayrılık olmuşsa eğer bu durumda ne yapmak gerek

İnsanların önceki devirlere göre daha sosyal ve yakın yaşamaları bir süre sonra felaketleride beraberinde getirmeye başladı. Hızlı yaşamaya alışan insanlar duygusal olaylarıda hızlıca yaşamaya başladı. Etrafınıza baktığınızda bir çok kişi onlarca sevgili değiştiriyor. Peki bu neden oluyor hiç düşündünüz mü?

İnsan nüfusunun çoğalmasıyla sorunlarda artmaya başladı. Hem erkekler hem kadınlar için alternatiflerin çoğalması ve evlilik dışı yaşamanın çoğalması sorunların en temel sebebi. Aşk artık unutulmaya başlandı ve artık günübirlik heyecanlar kendini göstermeye başladı.

Sevgilinizden ayrıldınız ne yapmalısınız.
Eğer ciddi bir ilişkiden bahsediyorsak bunun kolay kolay bitmemesi gerekiyor. Sonundan evlilik düşündüğünüz ilişkilerin bitmesi kolay olmasa gerek. Tabiki yaşamın zorlukları insanları zorluyor ama gerçek sevgi bunun üstesinden gelir. Yani eğer seviyorsanız sorunları çokta önemsememelisiniz. Erkek yada kadın fark etmez ilişkiye sahip çıkmalısınız. Her ilişkide kısa süreli ayrılıklar olabilir. Bunu uzatmamak en iyisidir. Kavgalar olabilir buda normaldir.

Sevgiliden ayrıldık peki ne yapacağız
Eğer basit bir şekilde sevdiğinizden ayrılıyorsanız buna çözüm bulunmaz. Ama gerçekten seviyorsanız zaten ayrılmazsınız. Hayat bazen insanları öyle durumlara getiriyorki ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. Böyle durumlarda öncelikle psikolojik sıkıntı yaşamamanız gerekiyor. Çünkü insanları ayrılıklarla ağır depresyonlara giriyor. Ve buna çoğu zaman kimse engel olamıyor. Çünkü insanların en savunmasız kaldığı durum aşk acısı çektikleri zaman oluyor.
Eğer ayrılık yaşamışsanız öncelikli olarak sakin olmak ve biraz zamana yaymak gerekir. Bir ilişkinin gerçekten bitip bitmediğini yıllar gösterir bir çok kişi bu hataya düşüyor ve pazartesi ayrılan salı sabaha yeni bir ilişkiye başlıyor. Bu bir basitlik göstergesi çünkü normal bir insanda ayrılığın etkisi yıllar sürebilir.

Ayrıldıktan sonra yapmanız gerekenler
Zamana Yayın
Sabırlı olun
Doğru kararlar vermeye çalışın
Hırs yapmayın
Kendinize yeni uğraşlar bulun
Zamanı geldiyse eğer yeni bir ilişkiye başlayın
Psikolojik olarak rahatlayın
Karşı taraf kadar kendinizi düşünün
Kendiniz kadar karşı tarafı düşünün

bir çok madde daha sayabiliriz. Hayat tecrübelerle yaşanıyor. Herkes kendi tecrübesini yaşar. Bunun için karşılaşacağınız sorunlar ilk önce sizi bağlar ve çözümü yine siz kendi kendinize üretebilirsiniz.
sevgiliden_ayrilan_ne_yapmali