Yaz aylarının olmazsa olmazlarından birisi de sivrisineklerdir. Sivrisineklerden dolayı gece boyu uyunamaz durumlar mutlaka oluyor. Sivrisinekelrden doğal yöntemlerle de korunulabilir. Nasıl mı? Sivrisineklerden Doğal Korunma Yöntemleri

Sivrisineklerden Doğal Korunma Yöntemleri

Yaz aylarının olmazsa olmazlarından birisi de sivrisineklerdir. Sivrisineklerden dolayı gece boyu uyunamaz durumlar mutlaka oluyor. Sivrisinekelrden doğal yöntemlerle de korunulabilir. Nasıl mı?

– Sprey şişesine birkaç damla çay ağacı yağı damlatın ve üzerine temiz su koyup iyice çalkalayın. Sonra cildinize piskirtün.
– Pencere kenarları ve balkon kapı kenarları fesleğen ve lavanta saksıları koyun. Bu kokular sivrisinekleri rahatsız edecektir.
– Vanilya kokusunu da sevmeyen sivrisinekler için, nabız noktalarınıza vanilya yağı damlatın ve sizi ısırmalarını engelleyin.
– Karanfil yağı, lavanta yağı ve portakal kabuğunun kokusu sivrisineklerin hoşuna gitmez. Bu yağları aynı oranda karıştırıp cildinize uygulayın. Kokular sizin hoşunuza gitse de sivrisineklerin hoşuna gitmeyecektir.
– Terli bölgeler sivrisineklerin cazibe noktalarıdır. Sık sık duş almak sivrisineklerden bir nebze de olsa sizi korur.
– Yeşil limonun üzerine sapladığınız karanfiller sivrisineklerin pek hoşuna gitmeyecek ve kokusundan dolayı gelmeyecekleridr.

sivrisineklerden_dogal_korunma_yontemleri_nelerdir