Havaların iyice soğumasından dolayı hastalıklar da peş peşe gelmeye başladı. Soğuk algınlığı,burun akıntısı için kışın bol bol çay içilerek atlatılır. Ama bu çay her zaman içtiğimiz siyah çay değil. Bitki ve baharatlardan oluşan yaşam çayı kışın bağışıklık sitemi için birebir. Soğuk Algınlığına İyi Gelen Yaşam Çayı

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Yaşam Çayı

Havaların iyice soğumasından dolayı hastalıklar da peş peşe gelmeye başladı. Soğuk algınlığı,burun akıntısı için kışın bol bol çay içilerek atlatılır. Ama bu çay her zaman içtiğimiz siyah çay değil. Bitki ve baharatlardan oluşan yaşam çayı kışın bağışıklık sitemi için birebir.
Antioksidan bakımından zengin olan bu çayın faydaları da oldukça fazla.

İşte kışın bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek vücudunuzu koruyacak çayın yapımı

Yaşam Çayı

Demliğin içersine bir tutam ıhlamur,iki tane kakule,bikaç tane karanfil,elmanın çeyreği çekirdeğiyle birlikte, çeyrek mandalina,çeyrek portakal ve soyulmuş azcık kabuğu, bir iki dal biberiye ve çok az kekik. Bu karışıma kaynamış su ilave edip biraz yani 3 dakika demlenmesini bekleyin. Fincana koyduğunuz zaman bir tatlı kaşığı bal ilavesi yaparak tüketebilisiniz.

Bal balgam söktürücü ve öksürüğe karşı faydalıdır.

Bu çay; boğaz ağrılarına,burun akıntılarına,halsizliğe karşı iyi gelir. Ayrıca bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi konusunda da yardımcı olacaktır.

kis_icin_yasam_cayi