Son zamanlarda yıldızı parlayan isimlerden Soner Sarıkabadayı.Birbirinden güzel besteleri olan şarkıcı,daha ünlü olmadan meşhur şarkıcılara verdiği bestelerle ismini dyurmaya başlamış.Soner Sarıkabadayı kimdir,nerelidir? İşte soruların cevabı..

Soner Sarıkabadayı 8 Aralık 1978 tarihinde Kahramanmaraş’da doğmuştur. Annesinin adı Güngör, babasının adı Hasan’dır. Perihan ve Zafer adında 2 kardeşi vardır. 4 yaşına kadar ailesiyle Kahramanmaraş’ta yaşayan Soner Sarıkabadayı, daha sonra ailesi ile Mersin Susanoğlu Çıtak 4’e yerleşmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini de Mersin’de tamamlamıştır. Üniversite hayatına İstanbul’da devam etmiştir ve İstanbul’a yerleşmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İktisat bölümünü okuyorken müziğe olan ilgisinden dolayı klasik gitar dersleri almaya başlar. 2008 yılında sınavlara giren Sarıkabadayı, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar bölümünü kazanır ve aynı yıl bu bölümden mezun olur.

İlk albümünü 2001 yılında çıkartmıştır. Albümün adı Kara’dır. Bu albümden istediği başarıyı elde edemeyen Soner Sarıkabadayı, 2009 yılında çıkardığı Buz adlı albümüyle büyük başarı elde etmiş ve kendini yükseltmiştir. 2010 yılında Pas ve Sadem adlı albümlerini çıkartmıştır. Soner Sarıkabadayı müzikteki yeteneği ile Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden biri olmuştur. Söz yazarlığı da yapan Sarıkabadayı, sanatçılara verdiği besteleri ile de ses getirmiştir.

Soner Sarıkabadayı Şarkıları

Çözüm

Dalgalar

Gün doğmaz

Ilık olsun

İki medeni insan

İtiraz

Kara

Kasaba

Pas

Pişman değilim

Sadem

Seveni arıyorum

Tuzlu su

Uçurum

Yalan değil

Yanıyorum

Açık adres

Adaletin

Alev alev

Annem kızıyor

Arama

Buz

Soner Sarıkabadayı Kimlere Şarkı Verdi?

Bu Böyle (Serab Erener)
Uçurum, Sallana Sallana, Herşeyi Yak, İki Medeni İnsan, (Murat Boz)
Kasaba, La Fontaine (Murat Dalkılıç)
Mantık Evliliği (Demet Akalın)
Anladın Sen Onu (Sibel Can)
Vesile (Gönen)
İnşallah, İsabet Olmuş (Altay)
Yeminliyim Tövbesi Yok (Alişan)
Annem Kızıyor, Aşka Nezaket, Pembe (Berdan Mardini)
Gitarist, Gümbür Gümbür, Güller Benim, Nazar, Alev Alev (Tarık)