İnternette dolaşırken bir sürü spam site görürsünüz. Yada mailler açtığınızda spam mailler görürsünüz. Bunlara dava açarak milyonlar kazanılacağını biliyormuydunuz. Eğer internette sizi zarara uğratanlar varsa telif hakkı size ait bilgi ve belgeler kullanılıyorsa hiç durmayın dava açın. Peki spamla savaşarak nasıl milyoner olursunuz. İşte bir örnekle cevabı.

Spam Mail Suçmu sorusu yıllardır sorulur. Bu sorunun cevabı evettir.
Peki Sitelerden Alınan Kopya içerik suçmudur evet

ABD’nin San Francisco kentinde yaşayan eski bir pazarlamacı, elektronik posta hesabını istila eden istenmeyen elektronik postaları (spam) gönderen firmaları dava ederek yaşamını kazanıyor.

Bu firmaları dava etmek için pazarlama kariyerini bırakan ve hukuk fakültesini bitiren Daniel Balsam, birçok mahkemede açtığı dava sonucunda, hakim kararı ve istenmeyen e-postaları gönderen firmalarla anlaşmaya vararak bir milyon dolardan fazla tazminat kazandı.

8 yıl önce pazarlama uzmanı olarak çalışırken e-posta hesabını şişiren istenmeyen postalara çok öfkelenerek, ”danhatesspam.com” sitesini kurduktan sonra girdiği hukuk fakültesinden 2008′de mezun olan Balsam, kazandığı davaların ardından, ”internete biraz temizlik yaptığı hissine kapıldığını” söylüyor.

İnternet teknolojileri konusunda dönyanın önde gelen şirketlerinden Cisco Systems, günde 200 milyar istenmeyen postanın internette dolaştığını ve bunun tüm elektronik posta trafiğinin yüzde 90′ına denk geldiğini belirtirken, ”Balsam’ın kazandığı davaların da okyanusta bir yağmur damlası olarak kaldığı” kaydedildi.

Peki türkiyede bu kanunlar geçerlimi. Evet çünkü sizi spam maillerle yanıltıcı ürünler satılabilir.

aynı zamanda kopya içerikli siteler sizin sitenizi zarara uğratacağı için ticaret mahkemelerin başvurup tazminat alabilirsiniz.

hukuki yaptırımlar bir yana googlede zaten aramalarında buna çok dikkat ediyor işte googleden spam sitelere savaşın kanıtı

google Telif hakkı ihlallerinde politikanız nedir?

Digital Millennium Copyright Act’e (DMCA) uygun olmayan ihlal bildirilerine yanıt vermek kuralımızdır. AdSense yayıncıları için sitenizin hak ihlali yaptığına dair bir uyarı alır veya tespitte bulunursak program katılımınızı durdurabiliriz. DMCA işlemi hakkında daha fazla bilgi için http://www.google.com/adsense_dmca.html.