Suriye’nin düşürdüğü iki ülke arasında büyük çaplı bir gerginliğe sebep oldu. Komşu ülkeden beklenmeyen bu durum karşınsında sinirler gerildi.Suriye’nin Düşürdüğü Uçağın Parçaları Bulundu Mu? Şehitlere Ulaşılabildi Mi?

Suriye’nin Düşürdüğü Uçağın Parçaları Bulundu Mu? Şehitlere Ulaşılabildi Mi?

Düşürülen uçağın enkazına hala ulaşılamadı.

Büyük bir arama kurtarma ekibi tarafından arama devam ediyor.

Doğu Akdeniz’de uluslararası hava sahasına düşen uçağı her gün 1 fırkateyn, 1 hücumbot, 1 karakol gemisi, 2 sahil güvenlik botu, CN-235 tipi bir uçak ve dört arama kurtarma helikopteriyle devam edilmektedir.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki yaptığı açıklama;

”Arama ve kurtarma faaliyetlerinin başlangıcından itibaren, olay bölgesi deniz unsurları tarafından 24 saat süreyle hava unsurları tarafından gündüz süresi içerisinde sürekli olarak aranmıştır. Arama ve kurtarma çalışmaları esnasında pilotlarımıza ait bazı malzeme ile uçağa ait bazı parçalar bulunmuştur. Bugüne kadar 70×23 milkarelik bir alan taranmış, ancak pilotlarımıza ve uçağın enkazına henüz ulaşılamamıştır. Ortalama derinliği 1260 metre olan arama bölgesinde, hidrografi gemisinin dışında başka bir gemi bulunmasına dair çalışmalar Dışişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli olarak sürdürülmektedir.”