Ayağı taraklı olan kişiler bu durumdan oldukça rahatsızdır. İstediği gibi ayakkabı bulmakta çok zorlanırlar. Özellikle belli bir yükseklik seviyesinden yukarıya çıkmamalıdırlar. Taraklı Ayaklara Nasıl Ayakkabı Gerekir?

Taraklı Ayaklara Nasıl Ayakkabı Gerekir?

Ayağı taraklı olan kişiler bu durumdan oldukça rahatsızdır. İstediği gibi ayakkabı bulmakta çok zorlanırlar. Özellikle belli bir yükseklik seviyesinden yukarıya çıkmamalıdırlar. Zaten yüksek topuklu ayakkabı giydikleri zaman çok acı çekerler ve çok rahatsız olurlar.

Bu tür ayaklara küçük yaşlarda çözüm bulunabiliyor.
Kişinin yaşı ilerledikçe ayakkabının içine tabanlık konulsa da daha fazla bişey yapılamıyor diye biliyorum.
Ayakları taraklı olanlar rahat bir şekilde nasıl ayakkabı kullanırız diyorsanız işte çöüzm önerileri;

* Ayakkabı seçerken ön tarafı geniş ayakkabıları tercih edin. Asla sivriburun ayakkabı almayın. Sivri burun ayakkabıların içnde taraklı ayaklar sizi çok rahatsız edecektir ve böyle ayakkabılar giymeye devam ederseniz ayağınızda kalıcı sorunlara sebep olursunuz.

* Yüksek topuklu ayakkabılardan da uzak durmanız gerekir. Topuk boyu yükseldikçe ağırlık ön tarafa düşer ve bu durum sizi oldukça rahatsız eder.
* Dar ayakkabı seçerseniz başparmağınızın kemiği dışarıya doğru çıkar. Bu da düzelmeyecek bir sağlı sorunudur. Rahat etmek istiyorsanız tercihinizi geniş ayakkabılardan yana kullanacaksınız.

* Taraklı ayaklara sahip olan kişiler ayakkabı seçerken bir numara büyük almalıdırlar. Böylece rahat edeceklerdir.

* Ayaklarını kibar göstermek pahasına küçük ve dar ayakkabı alanlar ayaklarında geri dönülmez sağlık sorunlarına yol açarlar.

tarakli_ayaklara_nasil_ayakkabi_olur