Geçen sen şubat ayında ünlü sanatçı Tarkan’ın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı uyuşturucu davasını görecek mahkeme bir türlü belirlenemedi.
Soruşturma 1.5 ayda tamamlanırken, dava dosyası iki mahkeme arasındaki anlaşmazlık nedeniyle gönderildiği Yargıtay’da 7.5 aydır işlem yapılmadan bekletiliyor.
11. Ağır Ceza da davada örgüt suçu bulunmadığını, suçun “İştirak halinde bireysel suç” olduğunu ifade ederek mahkemeler arasındaki uyuşmazlığın çözümlenmesi için dosyayı Yargıtay’a yolladı.

Ancak aradan 7,5 ay geçmesine rağmen Yargıtay’da dosyaya herhangi bir işlem yapılmadığı ortaya çıktı. Dosyanın Yargıtay’ın hangi dairesinde görüleceği ve esas numarası dahi belli olmazken geliş tarihi bile işlemsiz (null) olarak yer aldı.

SANIK AVUKATI DA ŞAŞKIN

Davada bazı sanıkların avukatlığını yapan avukat Levent Turgut Karakoç, ocak ayının ilk haftası dosyanın akıbetini öğrenmek için Yargıtay’a gittiğini ancak 7.5 aydan beri işlem yapılmadığını görünce şaşırdığını ifade etti. Karakoç, “Dosya henüz incelemeye dahi alınmamış” dedi.